Fólie polystyrenové (PS, ABS)

Co jsou fólie polystyrenové (PS, ABS)?

Polystyrenové fólie se vyrábějí z termoplastů i reaktoplastů. Pro olepování ploch nábytkových dílců se používají většinou fólie tloušťky kolem 0,2 mm. Termoplastické fólie mohou být bez podkladu (pouze vlastní plast), s podkladem (papír, textil, kov) nebo pěnové. Ve výrobě nábytku se používají hlavně fólie PVC, ABS, PS, PE. Jsou ohebné, většinou dodávané v rolích. Reaktoplastické fólie jsou podkladem (nejčastěji papírovým), protože samostatné pryskyřice jsou křehké. Podklad je pryskyřicí impregnován.

Vyrábějí se v tloušťkách od 0,2 – 0,7 mm v různých barevných odstínech. Použití je podobné jako u PVC. Používají je hlavně italští výrobci nábytku, u nás se zatím uplatňují málo.

Ing. KŘUPALOVÁ Zdeňka. Nauka o materiálech pro 1. a 2. ročník SOU učebního oboru truhlář. 2.upravené vydání. Praha: Sobotáles, 2004. ISBN 80-86817-02-04

V tomto článku jste se dozvěděli jaký je význam slova Fólie polystyrenové (PS, ABS) . Jedná se o krátké vysvětlení odborného pojmu Fólie polystyrenové (PS, ABS) z kategorie , .


Dále by vás mohlo zajímat:Uvítáme vaše připomínky k obsahu stránky