Exteriérový nábytek

exterierovy_nabytek_zahradni_balkonovy_teakCo je exteriérový nábytek?

Do exteriérového nábytku patří hlavně zahradní nábytek určený především do venkovních prostor domů a bytů (tedy do exteriéru). Tento nábytek je často vyráběn z velmi odolných exotických dřev, jako je teak, eben, makasar, ale také se vyrábí z levnější verze jehličnatých dřev, borovice, smrk.

Nábytek může být také vyroben z kombinace materiálů jako je kov – dřevo nebo dřevo – plast atd. Nábytek je často mořen na nejrůznější odstíny hnědé barvy. Může být lakovaný nebo olejovaný. Doporučuje se pravidelná renovace nátěrových hmot. Nábytek se prodává většinou nenaimpregnovaný v surovém stavu a je nutné ho natřít impregnačním olejem nebo lakem, případně namořit na požadovaný odstín. Po několika sezónách je také vhodné zahradní nábytek renovovat, obrousit brusným papírem a poté natřít olejem a nechat zavadnout. Nábytek se vyznačuje velkou pevností a odolností vůči povětrnostním vlivům. 

Nejčastější typy exteriérového nábytku

  • židle a křesla (polohovací područky)
  • zahradní houpačky
  • pergoly, altány
  • taburety, stoly a stolky
  • zahradní sedací soupravy a lavice apod.

Zobrazit obrázek balkón s exteriérovým nábytkem v plném rozlišení

V tomto článku jste se dozvěděli jaký je význam slova Exteriérový nábytek . Jedná se o krátké vysvětlení odborného pojmu Exteriérový nábytek z kategorie , .


Dále by vás mohlo zajímat:Uvítáme vaše připomínky k obsahu stránky