Exteriérové osvětlení (venkovní)

exterierove_osvetleni_venkovni_svetlaCo je exteriérové osvětlení?

Exteriérové osvětlení nebo-li venkovní osvětlení. Na venkovní osvětlení jsou kladeny mnohem vyšší nároky než na svítidla interiérová (vnitřní). Musíme vyžadovat, aby venkovní svítidla byla bezúdržbová, snadno se instalovala, byla vyrobena z kvalitních odolných materiálů odolným vůči povětrnostním vlivům, mechanickému poškození (ulomení), UV záření a měla příslušný stupeň krytí IP proti vniknutí malých částic, či vody (vlhkosti).

Samotná exteriérová svítidla jsou vyráběna z různých materiálů, nejčastěji však z plastu, hliníku, nerez oceli a jiných. Mohou mít nejrůznější tvary. Nejrozšířenější typy venkovního osvětlení jsou závěsná svítidla, lampy, solární lampy, stropní venkovní osvětlení, bodové venkovní osvětlení a jiné. Nejrozšířenějším světelným zdrojem pro venkovní osvětlení jsou stejně jako u interiérových svítidel LED diody.

exterierove_osvetleni_venkovni

Zobrazit obrázek venkovní osvětlení domu v plném rozlišení
Zobrazit obrázek osvětlení zahrady v plném rozlišení

V tomto článku jste se dozvěděli jaký je význam slova Exteriérové osvětlení (venkovní) . Jedná se o krátké vysvětlení odborného pojmu Exteriérové osvětlení (venkovní) z kategorie , .


Dále by vás mohlo zajímat:Uvítáme vaše připomínky k obsahu stránky