Ekokůže

vzorek eko kůžeCo je ekokůže?

Ekokůže, známá také jako textilní kůže nebo syntetická kůže, nahrazuje méně kvalitní koženku. Ekokůže (eco kůže) je prodyšný materiál, který „dýchá“ a na první pohled je identický s pravou kůží (úsní).

Oproti pravé přírodní kůži však nemá takovou otěruschopnost, tím je její životnost o něco nižší. Dále oproti přírodní kůži se může časem loupat nebo praskat a nikdy nezíská patinu. Častým argumentem pro výběr sedacího nábytku z ekokůže je velmi příznivá cena na rozdíl od pravé kůže (usně). Sedačky či  kancelářská křesla z eko kůže jsou dostupným a efektním řešením do vašeho interiéru.

Údržba ekokůže

Na pravidelnou údržbu ekokůže je naprosto dostačující bavlněný hadřík, který je vhodné mírně namočit ve vlažné vodě, což postačí na odstranění prachu. Na mastnotu a skvrny můžete použít rovněž vlhčený hadřík namočený v roztoku teplé vody a pár kapek mycího prostředku JAR (tzv. jarová voda). Po očištění skvrn a mastnoty (např. na sedací soupravě) opět omyjte vlhkým hadříkem namočeným v čisté vlažné vodě. Ekokůži rozhodně nedřete ani na ni nijak netlačte, čištění provádějte krouživými pohyby s velmi mírným tlakem. Existují také speciální spreje a krémy na očišťování ekokůže.

vzorník eko kůžeVýhody ekokůže

  • prodyšný materiál, dýchá (na rozdíl od koženky)
  • efektní materiál
  • vaší sedačce dodá luxusní šmrnc
  • velmi snadná na údržbu (praktický materiál)
  • vhodná pro rodiny s dětmi
  • velmi vysoká pevnost a odolnost materiálu

Nabídka produktů s ekokůží

Kožená kancelářská křesla
Eko kůže rohové sedací soupravy


Zobrazit obrázek vzorek eko kůže hnědá v plném rozlišení
Zobrazit obrázek vzorník eko kůže v plném rozlišení

V tomto článku jste se dozvěděli jaký je význam slova Ekokůže . Jedná se o krátké vysvětlení odborného pojmu Ekokůže z kategorie , .


Dále by vás mohlo zajímat:Uvítáme vaše připomínky k obsahu stránky