Dýhované dveře

dvere_vnitrnidvere_interierovedvere_dyhovanedvere_dyhy_dyhaCo jsou dýhované dveře?

Dýhované dveře uzavírají otvor mezi místnostmi, dále umožňují průchod mezi jednotlivými místnostmi. V uzavřeném stavu místnosti oddělují, snižují prašnost a hluk, dále z důvodu bezpečnosti, také tepelně izolují. Jsou pevnou součástí domů a jinak funkčních staveb. Dýhované dveře se používají hlavně v interiéru.

Základním materiálem těchto dveří je většinou dřevotřísková deska (dtd) nebo mdf deska. Na základní desce je nalepena okrasná dřevěná dýha. Nejčastěji se používají dýhy (tenký plát dřeva) dřevin Dub, Buk, Ořech, Jilm, Jasan, Javor, Wenge, Zebráno a jiné. Dveře jsou zavěšeny na pantech v zárubních, ty mohou být dřevěné nebo kovové (plastové). Zárubně jsou pevně usazeny do stavebního otvoru ve zdi.

 Nejčastější šíře dýhovaných dveří jsou 80 a 90 cm. Komfortní dveře luxusních moderních domů jsou široké až 100 cm a více. Skládají se z kování (panty, zámek), k uzavírání a uzamknutí slouží právě zámek. Dýhované dveře mají většinou hladký tvar (design) a nejrůznější barvy. Vyrábí se většinou na zakázku podle požadavků zákazníka, cenově jsou mezi lamino a masivními dveřmi. 

Zobrazit obrázek dýhovaných dveří v plném rozlišení

V tomto článku jste se dozvěděli jaký je význam slova Dýhované dveře . Jedná se o krátké vysvětlení odborného pojmu Dýhované dveře z kategorie , .


Dále by vás mohlo zajímat:Uvítáme vaše připomínky k obsahu stránky