Dřevotříska DTD

dtd_drevotriska_drevotriskova_deskaCo je dřevotříska?

Dřevotříska je označována v nábytkářství jako DTD – tedy dřevotřísková deska. Vyrábí se slisováním dřevěných třísek a pojiva. Jejich povrch je přírodní a můžeme v něm rozeznat drobnou kresbu a barvu rozemleté dřevěné drti. Dřevotřískové desky jsou velkoplošným materiálem, který se řeže do požadovaných menších rozměrů na jednotlivé nábytkářské výrobky.

Označení DTD

Jedná se o nejobyčejnější materiál – základní deska z dřevotřísky bez povrchové úpravy.

Využití DTD

Dřevotřískové desky nahrazují dražší masivní dřevo. Desky se vyrábí v tloušťce 3 -70 mm, nejprodávanějším formátem je deska o rozměrech 2800 x 2070 mm. Využívá se především ve stavebnictví na výrobu montovaných staveb, podlahové podklady, stěnové a stropní obklady, nebo jako základ konstrukce u levnějších sedacích souprav, kancelářského nábytku či jiného nábytku do interiéru.

Pozn: Pro výrobu nábytku se používají dřevotřískové desky s povrchovou úpravou – LTD – laminované dřevotřískové desky i MDF desky.

Výhody desek DTD

  • Snadná montáž
  • Dobrá opracovatelnost
  • Vysoká pevnost
  • Odolnost proti oděru

Nevýhody dřevotřísky – DTD

Desku nelze lakovat a není odolná proti vlhkosti.

Další druhy

  • MDF (medium density fibreboard)
  • LTD – laminovaná dřevotřísková deska

Zobrazit obrázek dřevotřískové desky v plném rozlišení

V tomto článku jste se dozvěděli jaký je význam slova Dřevotříska DTD . Jedná se o krátké vysvětlení odborného pojmu Dřevotříska DTD z kategorie , .


Dále by vás mohlo zajímat:Uvítáme vaše připomínky k obsahu stránky