Boxspring systém (kontinentální postele)

boxspring_boxspringsystem_kontinentalnipostel_vysokapostel_americkapostel_kingbedCo je boxspring systém?

Boxpring systém neboli kontinentální postele jsou luxusní extra pohodlné většinou celočalouněné postele pocházející ze západu. Základní podstatou systému boxspring je skladba třech na sobě ležících matrací bez použití klasického roštu – tedy bezroštová konstrukce. Její největší výhodou je maximálně komfort ležení a velmi pohodlné vstávání díky nadprůměrné podsedné výšce až 65 cm.

Tyto postele jsou velmi moderní, mají robustní design. Používají se čalounění z kvalitních materiálů (kůže, ekokůže, top látky), korpus a čelo mají shodný dezén s matracemi postele. U boxspringových postelí povlékáme prostěradlem pouze horní topper (nejhornější tenká matrace). Prostřední a spodní matrace jsou většinou očalouněny do identické potahové látky jako čelo postele. Boxspringové postele jsou též známé jako kontinentální postele.

Boxspring systém zajišťuje vynikající odpružení a přirozené klima pro Váš spánek. Je navržen takovým způsobem, aby zajišťoval dokonalou ergonomii ležení a cirkulaci vzduchu, odváděl tak většinu vlhkosti mimo lůžko.

boxspring_boxspringsystem_kontinentalnipostel_vysokapostel_americkapostel_kingbed_queenbedBoxspringová postel tedy obsahuje „tři matrace“ základem je nosný box – nahrazující rošt, je vyroben z pružinové konstrukce (klasické matracové pružiny) a očalouněn potahovou látkou. Na nosný box s jádrem z pružin uložených v jednotlivých nezávislých taštičkách můžete volit ze dvou typů matrací. První je matrace s taštičkovým pružinovým jádrem, kde se jednotlivé pružiny pohybují nezávisle na sobě a zajišťují tak maximální bodovou elasticitu.

Druhá je matrace z reverzibilní studené pěny se dvěma různými tvrdostmi, které volíte pouhým otočením matrace. Oba typy matrací mají 7 zón, čímž podporují ideální bodovou elasticitu pro různé partie těla a napomáhají tak ke zlepšení krevního oběhu a také k lepšímu uvolnění kloubů a páteře. Nejhornější komfortní vrstvu tvoří tenká matrace, kterou nazýváme topper. Boxspringové postele mohou být vybaveny motorovým pohonem pro polohování matrací.

Zobrazit obrázek boxspring postele ve tmavší ložnici v plném rozlišení
Zobrazit obrázek boxspring postel ve světlé ložnici v plném rozlišení

V tomto článku jste se dozvěděli jaký je význam slova Boxspring systém (kontinentální postele) . Jedná se o krátké vysvětlení odborného pojmu Boxspring systém (kontinentální postele) z kategorie , .


Dále by vás mohlo zajímat:Uvítáme vaše připomínky k obsahu stránky