Bonellové pružiny – matrace z bonellových pružin

pruzinovematrace_pruziny_bonell_bonellovepruzinyCo jsou matrace z bonellových pružin?

Bonellové pružiny patří do konstrukce pružinových matrací. Jsou jedním z velmi používaných typů matrací. Pružiny nejsou používány nikdy samostatně, ale vždy v kombinaci s různými typy pěn. Pružinové matrace jsou velmi často doplněny kokosovou vrstvou, která v matraci slouží jako zpevňující prvek. Zároveň kokosová vrstva slouží jako opora pro pružiny.

Bonellové pružiny patří do kategorie tlačných pružin. Na výrobu bonellových pružin se používá normovaný drát o průměru 1,2 mm. Zásadní výhody použití těchto pružin jsou vzdušnost vnitřního prostoru čalouněného nábytku a vyšší nosnost. Naopak může docházet k nepříjemným akustickým projevům při pohybu pružin, únava materiálu může způsobit poškození samotných pružin (při dlouhodobém užívání). Pro zajištění dokonalejšího roznosu zatížení se standardně používá cca 200 ks pružin na 1 m². U kvalitnějších výrobků tento počet roste. Čím vyšší počet pružin, tím kvalitnější je matrace, menší pružiny lépe kopírují tvar lidského těla a dokonaleji roznáší pohyby na matraci.

Jedná se o nejrozšířenější typ pružin používaný v nábytkářství. Slouží jako pružící prvek u sedacího a lehacího nábytku (sedáky, opěráky, matrace).

Pružinové matrace se používají v kombinaci s lamelovými rošty na kvalitní každodenní spaní. Velmi rozšířené jsou v moderních boxspringových postelích z důvodů špičkové prodyšnosti a dobrým podpůrným vlastnostem, v neposlední řadě hygienou lůžka. Na rozdíl od pěnových matrací nemá člověk pocit, že by matrace „hřála“. Disponují výrazně vyšší nosností než pěnové matrace, nosností až 190 kg. Vyrábí se v různých výškách, velmi často luxusní a komfortní matrace výšek 20 – 28 cm i více.

Výhodou pružinových matrací: výborná hygiena (vzdušnost, prodyšnost), vhodné pro alergiky, vyšší nosnost než u pěnových matrací, tvrdší a „pevnější“ ležení, některé typy vhodné k polohovacím roštům

Nevýhodou pružinových matrací: vyšší hmotnost matrace (než u pěnových matrací), omezená možnost kombinování s polohovacím roštem při každodenním použití

Zobrazit obrázek bonellových pružin v plném rozlišení

V tomto článku jste se dozvěděli jaký je význam slova Bonellové pružiny – matrace z bonellových pružin . Jedná se o krátké vysvětlení odborného pojmu Bonellové pružiny – matrace z bonellových pružin z kategorie , .


Dále by vás mohlo zajímat:Uvítáme vaše připomínky k obsahu stránky