ABS hrana

ABS_abshrana_abshrany_nabytkovehrany_hranananabytekCo je ABS hrana?

ABS, neboli Akrylonitril-Butadien-Styren je pevný a houževnatý plast s vysokou odolností proti mechanickému poškození, proti šíření trhlin a s odolností proti otěru. V nábytkářství se z něj vyrábí hrany různých šířek a dekorů. 

Tento materiál dobře odolává UV záření, je velmi trvanlivý a stálobarevný. ABS hrany se vyrábí v nejrůznějších barvách a dekorech, téměř dokonale napodobující texturu pravého rostlého dřeva.

Nejpoužívanější tloušťky těchto hran jsou 0,5 mm a 2 mm. ABS hrany jsou ve výrobě nábytku nejrozšířenějším typem hran. Jsou cenově velmi dostupné, poměrně snadno se lepí na nábytkové dílce. Tento typ nábytkových hran se nejčastěji lepí na aglomerované velkoplošné materiály jako jsou dřevotřískové (DTD), lamino (LDTD) a MDF desky.

Nábytek opatřen ABS lištou se můžete setkat většinou i dětského nábytku, kde hrana působí i jako ochrana dítěte před úrazem, či u kancelářského nábytku především u pracovních stolů.


Zobrazit obrázek ABS hrany v plném rozlišení

V tomto článku jste se dozvěděli jaký je význam slova ABS hrana . Jedná se o krátké vysvětlení odborného pojmu ABS hrana z kategorie , .


Dále by vás mohlo zajímat:Uvítáme vaše připomínky k obsahu stránky