MagazínRady a nápadyVýběr pohodlné kancelářské židle

Výběr pohodlné kancelářské židle

Pohodlné kancelářské židle mohou zahrnovat kožené kancelářské židle i síťované kancelářské židle. Zdravotní židle se sice řadí do dražší kategorie, neboť musí splňovat nároky uživatelů se zdravotním omezením, ale jejich zakoupení se vyplatí.

Zdravotní kancelářské židle si pořizují lidé, kteří již dlouhodobě seděli na nekvalitní židli, a proto trpí chronickými bolestmi v oblasti zad, šíje a mnohdy i kyčlí, kteří se do budoucna chtějí těmto problémům zaručeně vyhnout. Při investici do dražší kancelářské židle nebo zdravotní židle si připlácíte na své zdraví a trávíte na židli třeba třetinu a více hodin během dne, tato investice se vám opravdu vyplatí.

Kožené kancelářské židle jsou reprezentativní, luxusní a mají dlouhou životnost. Síťované kancelářské židle jsou velmi vhodné nejen na léto. Jsou prodyšné a nebudete se na nich potit.

Výběr kancelářské židle podle parametrů

Většina židlí lze nastavit a přizpůsobit postavě. Minimalizujete špatné držení těla při sezení a zvýšíte si komfort. Kvalitní kancelářské židle by měla mít polohovací mechaniku, hloubku sedáku, nastavitelnou bederní opěrku, opěrky na ruce i vhodná kolečka. Polohovací mechanika zajistí správné nastavení polohy. Synchronní mechanika lze nastavit do vyhovující polohy. Utahovací šroub pod sedákem nastaví tuhost pohybu mechaniky v závislosti na hmotnosti.

Asynchronní mechanika dovolí nezávisle nastavit sklon a polohu opěráku i sklon sedáku. Umožňuje nastavení ve více polohách. Hrozí ale to, že si nastavíte špatný sklon sedáku oproti sklonu opěráku. Doporučujeme radu odborníka.

Hloubka, posunutí sedáku a další parametry

Někdy má kancelářské židle možnost zmenšení nebo zvětšení hloubky posedu v závislosti na tělesné proporce a hmotnost. Opěrky na ruce uleví páteři od váhy rukou, která je při celodenní práci projeví. Správná výška opěrky židle musí sahat mírně pod úroveň pracovního desky stolu a lokty mají být pohodlně podloženy v úhlu 90 stupňů.

Součástí židle do kanceláře jsou kolečka. Standardní pogumovaná kolečka se hodí na tvrdé podlahy, jako je dlažba, dřevěné a plovoucí podlahy, ale i betonové průmyslové podlahy. Zátěžová kolečka jsou odolná a pro větší zátěž. Brzděná kolečka mají výhodnou funkci zabrzdění židle a jsou vybavené páčkou.

Mohlo by vás zajímat

Aktuálně trendy

Další související články k přečtení:

Uvítáme vaše připomínky k obsahu stránky
Více v Rady a nápady
Proč využít při nákupu slevové kódy?

Přemýšlíte, jak ušetřit v rodinném rozpočtu? Je to jednoduché, přece...

Zavřít