MagazínRady a nápadyVířivky – odpočinkové pobubláníčko

Vířivky – odpočinkové pobubláníčko

Relaxovat se dá mnoha způsoby, ovšem očistná síla vody v kombinaci s blahodárnými bublinkami a skvělou atmosférou, to jsou vířivky na zahradu, které dopřejí odpočinek unavené mysli i tělu a dodají vašemu JÁ novou energii a skvělou náladu. Než se ponoříte do teplé vody a necháte se hýčkat bublinkovou podvodní šou, přečtěte si pár řádků

Relaxovat se dá mnoha způsoby, ovšem očistná síla vody v kombinaci s blahodárnými bublinkami a skvělou atmosférou, to jsou vířivky na zahradu, které dopřejí odpočinek unavené mysli i tělu a dodají vašemu JÁ novou energii a skvělou náladu. Než se ponoříte do teplé vody a necháte se hýčkat bublinkovou podvodní šou, přečtěte si pár řádků o moderních vířivkách, které vám vrátí úsměv na tvář a budete se díky nim opět cítit svěží a odpočatí.

Vířivka s bublinkami nešetří

Je libo soukromou masážní či relaxační koupel? Díky vířivce si ji můžete dopřát kdykoli budete chtít a to přímo u sebe doma. Vířivka je prostornější koupací vana či bazének s ohřátou vodou na požadovanou teplotu, ve které se v náručí bublinek ocitnete rázem v jiném světě kouzelné relaxace. Bublinky se ve vířivce vytváří díky vstřikovacímu systému s cirkulací vzduchu a tlakové vodě. Bubliny do vody vhání masážní trysky, které jsou umístěny přímo na dně či na bocích vířivky a jsou buď vodní nebo vzduchové. Vodní trysky se starají o hydromasáž a to buď bodovou, často doplněnou o osvětlení, a rotační.

Vzduchové trysky umí vykouzlit skvěle uklidňující, a tělo povzbuzující, perličkovou koupel, která má pozitivní vliv na psychiku i lymfatický systém. Vířivé koupele se, ne nadarmo, využívají v lékařství jako skvělý rehabilitační prvek v boji s mnoha neduhy těla, ale i mysli. Zmíněná perličková koupel umí skvěle uklidnit, ale také zabojovat s depresemi, stresem i migrénou. Hydromasáž je životabudičem pro naše tělo – umí jej hloubkově zahřát a zlepšit tak krevní oběh, prokrvuje svaly a snižuje jejich únavu i bolestivost a její účinky se líbí i naší pokožce, kterou umí regenerovat. Síla bublinek umí léčit revmatická onemocnění, pomáhá s nespavostí a také udržuje v dobré kondici kardiovaskulární systém.

Celkový odpočinek a relaxaci umocňuje i podvodní osvětlení a také zabudované rádio, MP3 či CD přehrávač. Pro komplexní terapii těla i mysli je důležitá správně zvolená teplota vody, která by měla být ne více než 37ºC.

 

Vířivky – relaxace na mnoho způsobů

Ať už dáváte přednost bublinkovému odpočinku o samotě, ve dvou či s přáteli – z mnoha modelů vířivek si snadno vyberete tu svou vyvolenou. Do vířivky si můžete sednout, ale i lehnout, zvolit variantu s pevnými sedátky či bez nich nebo vybírat z tvarů jako čtverec, obdélník, ovál a výjimkou není ani rohová vířivka. Vybírat můžete z vířivek nafukovacích či pevných.

Nafukovací vířivka je mobilní, skladná a snadno se instaluje, má však omezený počet trysek a také se déle nahřívá, pevná vířivka má více trysek a tím i masáží a rychleji je připravena pro vaši relaxaci.

Vířivka se pohodlně ovládá z hlavního panelu, kde si můžete nastavit teplotu vody tak, jak je vám příjemná, zapnout i vypnout hydromasáž i perličkovou koupel, osvětlení či ovládat rádio a hudbu a samozřejmě také filtrační cyklus. Zapnout si také můžete pouze hydromasáž, pouze perličkovou koupel či obě varianty současně.

Cena vířivky se tak odvíjí nejen od její velikosti a tím i počtu osob, které si najednou mohou dopřávat bublinkovou relaxaci, ale také počtu a systému trysek a tím i komfortu a intenzity masáže a relaxace. Není problém pořídit si kvalitní vířivku již od 20 tisíc, pokud si chcete užít maximální komfort v maximálním počtu osob, pak zaplatíte i více než 80 tisíc korun. Ty nejlevnější vířivky na zahradu pořídíte již od 10 900 Kč.

Na ceně se samozřejmě promítá i kvalita materiálu, kterým je nejčastěji akryl, doplněný o moderní materiály pro větší pevnost a životnost, luxusní vířivky pak vynikají i keramickým obkladem.

Dokonalá péče o vířivku zajistí bezchybný požitek z každé bublinky

O čistotu vody ve vířivce se především stará kartušová nebo písková filtrace a také systém ozónové desinfekce. O kvalitu vody a její hygieničnost můžete pečovat pomocí speciální chemie určené pro vířivky, která nejčastěji obsahuje brom a aktivní kyslík, který nedráždí oči ani kůži.

Přípravky na úpravu pH, tvrdosti vody či eliminaci nežádoucí pěny jsou důležité pro váš komfort i životnost vířivky. Pro příjemný zážitek, správné fungování i dlouhou životnost vířivky je důležité pravidelné čištění potrubí vířivky, jakožto prevence usazování nečistot, které by mohly kontaminovat vodu. Rozhodně se vyvarujte používání běžné bazénové chemie, která pro vířivky není vhodná.

Vířivky si můžete užívat za každého počasí a to nejen v interiéru, ale také přímo venku. Venkovní vířivky můžete postavit na terasu, zapustit do dlažby terasy, přímo do země, ale také volně postavit na zahradu, vždy však na pevný a rovný povrch. Interiérové vířivky můžete postavit do koupelny i do jiné místnosti, vždy však myslete na kvalitní odvětrávání a nosnost podlahy, zejména v patře.

Mohlo by vás zajímat

Aktuálně trendy

Další související články k přečtení:

Uvítáme vaše připomínky k obsahu stránky
Více v Rady a nápady
Co vám pomůže zvládnout každodenní práci v kanceláři?

Práce v kanceláři dokáže být pořádně náročná. Abyste ji zvládli...

Zavřít