MagazínRady a nápadyCo vám pomůže zvládnout každodenní práci v kanceláři?

Co vám pomůže zvládnout každodenní práci v kanceláři?

Práce v kanceláři dokáže být pořádně náročná. Abyste ji zvládli rychle, efektivně a přitom si třeba „nezadělali” na zdravotní potíže, je potřeba si pro svou kancelář vybrat správný nábytek. Jaký to je?

Výškově nastavitelné stoly

Proč byste měli při zařizování kanceláří (ale i dětských pokojů a pracoven) vsadit na výškově nastavitelné stoly? Z mnoha důvodů. Pro podnik jsou stálejší a pestřejší alternativou běžných stolů bez možnosti nastavení. Spolu s ergonomickými židlemi budou v kanceláři připravené pro všechny pracovníky bez rozdílu v jejich výšce.

Výškově nastavitelný stůl pro ně bude komfortnější, efektivnější a zdravější.

Jak je známo, má sedavý způsob práce neblahý vliv na zdraví člověka, a možná i proto potřebuje vaše kancelář inovaci – výškově nastavitelné stoly, u nichž si pracovník stane a protáhne se, aniž by zahálel.

Věděli jste, že práce ve stoje přináší dlouhodobě lepší výsledky? Na první pohled nepohodlná pozice ve stoje, je pohodlná až, až! Je dokázáno, že práce ve stoje je rychlejší, nápaditější i zdravější. Protože však nepředpokládáme, že by pracovník u stolu ustál celých 8 hodin i více, jsou výškově nastavitelné stoly ideální. Když bude chtít, pracovní desku si sníží a k práci si jednoduše sedne.


Stoly pro PC sestavy

Stoly pro PC sestavy se malinko liší od běžných pracovních stolů do kanceláře. Protože spoustu prostoru zabere onen počítač, je potřeba počítat s mnohem větší pracovní deskou. Kromě toho je kladen větší důraz na hloubku stolu. Aby se oči pracovníka u obrazovky počítače příliš nenamáhaly, je nutné, aby od nich byla obrazovka vzdálená alespoň půl metru. Stoly s nedostatečnou hloubkou tohle nemají možnost splnit a z dlouhodobějšího mohou způsobovat minimálně únavu očí.

Stoly pro PC sestavy jsou navrhnuté tak, aby všechny PC komponenty měly své místo a přitom zabíraly co nejméně prostoru (je kladen důraz na zanechání většího pracovního prostoru). Obvykle jsou to stoly s různým vyčleněním, policemi a dalším úložným a odkládacím prostorem.

Víte, že si svou kancelář můžete poskládat jako puzzle skládačku?

U většiny pracovních stolů máte možnost přisunout více stolů k sobě pro vytvoření větší pracovní plochy či tzv. open space kanceláře i k nim si dokoupit nejrůznější prvky pro efektivnější využívání.


Kancelářské skříně

Uložit, založit, seřadit, hlavně ale vždy znovu pohodlně najít nejrůznější dokumenty vám v kanceláři pomohou různé kancelářské skříně. Díky svému četnému otevřenému i uzavřenému úložnému prostoru pomáhají v kanceláři udržovat pořádek. Protože ne všechno se vleze do úložného prostoru psacích stolů a kontejnerů, budete na větší dokumentaci a další věci určitě potřebovat i jiné kancelářské skříně.

Správně uspořádaná kancelář by pak měla být jejich dobře zvolenou kombinací. Otevřené šatní skříně slouží pro vystavení šanonů a složek. Ty uzavřené toho pojmou mnohem více a dobrou zprávou je, že svůj obsah díky dvířkům dobře skrývají před pohledy nežádoucích.

Samozřejmě byste měli kancelářské skříně vybírat podle velikosti místnosti, abyste se v ní potom necítili příliš stísněně.


Kancelářské kontejnery

Mít všechno, co potřebujete hezky uložené a po ruce se vyplácí hlavně v kanceláři. Minimálně vám to ušetří spoustu času s hledáním. Kancelářské kontejnery v kanceláři hrají prim.

Pořídit si můžete kontejnery přístavní nebo ve verzi s kolečky.

Ty mají tu výhodu, že je po kanceláři můžete libovolně přemisťovat a vhodné jsou tak zejména do kanceláří typu open-space.

Kancelářské kontejnery samozřejmě seženete v řadě velikostí, barevného provedení a četnosti úložného prostoru. A protože pracovníci open space prostoru nemají příliš soukromí. Bude pro ně kontejner s vrchním zamykatelným šuplíkem ideálním způsobem, jak si uložit své osobní věci.

Výhodná je i údržba většiny kancelářského nábytku. Jak kontejnery, tak i další nábytek je potřeba jen přetřít mokrým hadříkem.


Mohlo by vás zajímat

Aktuálně trendy

Další související články k přečtení:

Uvítáme vaše připomínky k obsahu stránky
Více v Rady a nápady
predsin_predsinove_steny
Vybíráme předsíňovou stěnu – vstupní bránu do vašeho světa

Předsíň je naší vizitkou, první věcí, která se našim hostům...

Zavřít