MagazínRady a nápadyPořiďte si venkovní rolety a buďte připraveni hned na první teplé sluneční paprsky

Pořiďte si venkovní rolety a buďte připraveni hned na první teplé sluneční paprsky

V tuto chvíli je sice zima, ale brzy se začne oteplovat a jaro zaklepe na pomyslné dveře. S jarem začne více vykukovat slunce a postupně budou jeho paprsky pálivější a budou zahřívat vaše domovy. Teď se na tu chvíli možná těšíte, ale když se pak doma nedá spát a i při nicnedělání je člověku horko,

V tuto chvíli je sice zima, ale brzy se začne oteplovat a jaro zaklepe na pomyslné dveře. S jarem začne více vykukovat slunce a postupně budou jeho paprsky pálivější a budou zahřívat vaše domovy. Teď se na tu chvíli možná těšíte, ale když se pak doma nedá spát a i při nicnedělání je člověku horko, asi každý začne hledat možné způsoby ochlazení. Vy už můžete být ale připraveni.

Klimatizace nebo rolety?

Možná vás jako jedna varianta napadlo pořízení klimatizace. To samozřejmě patří ke skvělým způsobům, jak si v domácnosti zajistit stálou příjemnou teplotu. Pořízení klimatizace je však velmi nákladné a její provoz stejně tak. Navíc nesprávné používání klimatizace může vést k různým zdravotním potížím. Další variantou jsou pak venkovní rolety a žaluzie.

S předokenními roletami si zajistíte doma až o 7 ℃  nižší teplotu. Roleta je složená totiž z hliníkových lamel, které jsou uvnitř vyplněny polyuretanovou pěnou. Díky tomu mají rolety velmi dobrou termoregulační schopnost a vysokou odolnost vůči nepříznivému počasí.

Rolety ve staženém stavu brání průniku slunečních paprsků ke sklům oken a tím zamezují jejich přehřívání. Výhod rolet je však více. Pomohou vám v místnosti vytvořit tmu pro váš klidný spánek. Zároveň výrazně odhlučňují. Pokud tedy bydlíte na rušném místě, nebo máte třeba sousedy se štěkajícími psy, rolety vás jednoduše nadchnou.

Zajistíte si i větší bezpečí doma

Venkovní rolety sice nejsou 100% bezpečnostní prvek, ale řadí se k prvkům, které mohou pomoci zloděje odradit. Určitě je výrazně jednodušší a tišší se dostat přes nechráněné okno, než přes okno se zataženými roletami. Navíc, pokud bydlíte například přímo u ulice, mohou kolem vašich oken blízko procházet lidé. Mohou k vám nakukovat, někteří se mohou opírat o větší okna – rolety jsou velmi odolné a pomohou tak chránit okna před mechanickým poškozením.

 

Přesně podle vašich představ

Dnes je už nabídka venkovních rolet velmi široká. Můžete si vybrat nejen z nespočtu barev a často i imitací dřeva, ale můžete si zvolit například i tvar boxu, ve kterém je roleta schovaná nad oknem, nebo jako doplněk navíc i integrovanou síť proti hmyzu. Ovládání rolet se pak nabízí buď manuální s páskem se samonavíječem nebo motorické na vypínač nebo dálkový ovladač. Motorický pohon je možné propojit díky řídicím systémům i s jinými chytrými produkty v domácnosti a ovládat rolety tak můžete za pomocí třeba telefonu nebo tabletu přes internet.

Viditelné, či skryté?

To je jednou z nutných otázek, které je potřeba si zodpovědět, pokud jste se pro rolety už rozhodli. Pokud máte hotové bydlení, pak jsou nasnadě přiznané venkovní rolety. Ty mají v horní části viditelný krycí box a montují se na hotovou fasádu. Jestliže teprve stavíte, doporučujeme zaomítací venkovní rolety.

Mohlo by vás zajímat

Aktuálně trendy

Další související články k přečtení:

Uvítáme vaše připomínky k obsahu stránky
Více v Rady a nápady
Seriál – 1. díl: 8 tipů, jak zvládnout home office za každé situace

Nutnost práce z domova zamávala s velkou částí profesí a mnoho lidí...

Zavřít