MagazínRady a nápadyModerní minimalistické bydlení – jednoduché linie a světlé barvy

Moderní minimalistické bydlení – jednoduché linie a světlé barvy

Jednoduché linie nejčastěji evokují skandinávský styl, který je v poslední době velmi oblíbený. Vyznačuje se minimalismem – střídmými barvami a otevřenými prostory. Interiéry v tomto stylu jsou velmi světlé a čisté, přesto působí hřejivě a útulně.   Dostatek světla opticky zvětší místnost Jednoduché elegantní bydlení lze vytvořit poměrně snadno pomocí několika prvků. Prim hrají především jemné barvy

Jednoduché linie nejčastěji evokují skandinávský styl, který je v poslední době velmi oblíbený. Vyznačuje se minimalismem – střídmými barvami a otevřenými prostory. Interiéry v tomto stylu jsou velmi světlé a čisté, přesto působí hřejivě a útulně.

 

Dostatek světla opticky zvětší místnost

Jednoduché elegantní bydlení lze vytvořit poměrně snadno pomocí několika prvků. Prim hrají především jemné barvy a dostatečný přísun světla do místnosti.

Velká okna se světlými lehkými závěsy dokážou místnost opticky zvětšit. Malá okna lze ozdobit vzdušnými závěsy, dávejte si však pozor, abyste okno nezakrývali příliš těžkými kusy textilu nebo záclonami s hustým vzorem, do místnosti by neproudilo tolik světla a vypadala by tak opticky menší.

 

Střídmé barvy, čisté linie

Pro moderní bydlení v minimalistickém stylu, kterému dominují čisté linie jsou charakteristické světlé barvy. Nejčastěji je to bílá, případně odstíny šedé či béžové. Tyto barvy dokážou pokoj vizuálně rozšířit a vytvořit dojem prostornosti. Podobného efektu lze docílit i pomocí světlých odstínů modré, růžové nebo třeba zelené.

 

Tip: Velmi dobře fungují kontrasty – pokud jste zrovna koupili byt s tmavou podlahou, vůbec nezoufejte. K tmavému dřevu se velmi dobře hodí světlý jednoduchý nábytek, které můžete doplnit barevnými doplňky.

 

Výrazné doplňky a květiny

Aby místnost nepůsobila monotónně, okořeňte její vzhled výraznými doplňky a květinami. Pořídit si můžete kusový koberec s cikcak vzorem, který bude vypadat elegantně a výrazně zároveň, nebo barevné polštáře s různými vzory či nápisy.

 

Květiny dodají místnosti nejenom nádech přírody, ale zajistí vám také přísun kyslíku. Pokud si netroufáte na živé rostliny, nebo nemáte čas se o ně starat, zkuste zainvestovat do těch umělých. Některé kousky vypadají skoro jako živé, nepotřebují žádnou péči a jsou to skvělé dekorace.

Mohlo by vás zajímat

Aktuálně trendy

Další související články k přečtení:

Uvítáme vaše připomínky k obsahu stránky
Více v Rady a nápady
Výběr pohodlné kancelářské židle

Pohodlné kancelářské židle mohou zahrnovat kožené kancelářské židle i síťované...

Zavřít