MagazínOdborné člankyVýškově stavitelné stoly vás zbaví bolesti zad při kancelářské činnosti

Výškově stavitelné stoly vás zbaví bolesti zad při kancelářské činnosti

Většina z nás to dobře zná ze svého vlastního života. Přijdete domů z práce a cítíte bolest zad. Bolesti zad pocházejí z nezdravého životního stylu, mezi který můžeme zahrnout i nezdravé sezení. Za kancelářským stolem trávíte během týdne hodiny, u počítače se hrbíte a vaše záda trpí. Tento problém se dá poměrně snadno odstranit, a to díky výškově nastavitelným stolům. Dnes už tyto stoly nejsou drahou záležitostí a můžete si je s přehledem koupit i domů. Nevěříte? Přesvědčíme vás.

„S bolestmi zad chodí do ordinací už i teenageři a lidé kolem dvaceti až třiceti let. Sedavé zaměstnání nejen u počítačů, ale i za volantem, si v moderní společnosti vybírá daň. Přibývá nám také dětských pacientů s vadným držením těla, vývojovými vadami či plochýma nohama,“ uvádí Iva Bílková, hlavní fyzioterapeutka FYZIOkliniky.

Zdroj citace: https://www.idnes.cz/onadnes/zdravi/bolest-zad-zada-cviceni-sezeni-fyzioterapie.A190720_152107_zdravi_abr

Sedavé zaměstnání v kanceláři zničilo záda nejednomu člověku. Ano, v práci si nemůžete vybrat, jestli budete sedět u stolu nebo budete chodit po místnosti. Některé profese doslova vyžadují přítomnost u počítače. Monitor počítače nebo notebooku byste měli mít v úrovni očí a rozhodně byste se u něho neměli nijak hrbit. Stejný problém můžete řešit doma, obzvláště v době, kdy je většina z nás na home office. Zdraví máme jen jedno a je potřeba se o něho starat. Problém s touto civilizační chorobou začíná již u dětí.

„Při dlouhodobém sezení se začneme hrbit, svaly začnou tuhnout a bolet. Dále přestaneme přirozeně dýchat do břicha (správné hluboké dýchání), ale dýcháme jenom do hrudníku (povrchové dýchání), což vede k dalšímu zkrácení prsních svalů a dalších svalů v oblasti horní části zad. Svaly v našem těle jsou na sebe řetězově napojeny, od problémů s krční páteří se mohou problémy šířit až k bedrům,“ uvádí Fyzioterapeutka Klára Novotná.

Zdroj citace: https://tchiboblog.cz/fyzioterapie-bolesti-zad/

Máme pro vás řešení do kanceláře i domů. Výškově stavitelné stoly se staly trendem dnešní doby a pomohou vám překonat nejeden problém. V čem jsou výhodné? Výškově nastavitelné stoly nejsou žádnou drahou záležitostí. Oblíbenými stoly se staly v této kategorii dva typy stolů, a to elektricky výškově stavitelný stůl DYNAMIC a elektricky výškově stavitelný stůl DYNAMIC PLUS. Nastavitelné stoly Dynamic nejsou nijak drahé, dokážete je pořídit už od 10 000 Kč. Na tyto dva stoly jsme se zaměřili v našem dnešním článku.

Elektricky výškově stavitelný stůl DYNAMIC

NOBL Dynamic Elektr. nastavitelný stůl 140x80

Výškově stavitelný stůl DYNAMIC se vyrábí v základu v rozměru 140×80 cm. Pokud potřebujete pracovní desku stolu v jiném rozměru, lze si ji nechat vyrobit na míru, a to i v atypických rozměrech. Elektricky výškově stavitelný stůl DYNAMIC má nosnost 120 kg, jeho výška lze nastavit v rozmezí 71 – 121 cm a je vyroben s šířkou nohou 115 – 130 cm. Tento typ nastavitelného stolu je vybaven dvoustupňovou nohou a základním ovladačem. Na stolu DYNAMIC je přimontovaný jeden motor, který funguje po jednoduchém stisku tlačítek nahoru – dolů.

Zobrazit stůl DYNAMIC

Bojujete s nejrůznějšími kabely od PC nebo od lampičky? Ve stolu je vytvořena průchodka právě na tyto kabely, které můžete ještě díky držákům pevně uchytit. Nemusíte se tak bát, že byste se v kabelech zamotali. Elektrický výškově nastavitelný stůl DYNAMIC se vyrábí s podnoží v barvách černé, bílé nebo šedé. Pracovní desky stolu si můžete zakoupit v bukovém, akátovém, šedém, ořechovém, třešňovém, višňovém, olšovém nebo bílém provedení.

 Elektricky výškově stavitelný stůl DYNAMIC PLUS

ELEKTR. NASTAVITELNÝ STŮL 140X80 S PAMĚTÍ DYNAMIC +

Elektricky výškově stavitelný stůl DYNAMIC PLUS je v základním provedení vyráběn s velikostí pracovní desky 140×80 cm. Není ale problém nechat si vyrobit i atypicky rozměrnou desku stolu. Stůl z kategorie DYNAMIC PLUS má paměťový ovladač a dva synchronizované elektromotory. Stůl si můžete nastavit do tří libovolných poloh v rozsahu 58 – 123 cm. Nosnost těchto stolů je až 120 kg a lze si nastavit šířku nohou v rozmezí 115 – 180 cm. Tento typ stolu je inteligentní. Díky antikoliznímu čidlu se stůl zastaví ve chvíli, kdy se dotkne židle nebo jiné překážky. Bezpečnost na prvním místě.

Zobrazit stůl DYNAMIC+

Součástí těchto stolů je i časovač, který vás dokáže upozornit na to, že sedíte u práce příliš dlouho. Je to tedy znamení, že byste měli změnit polohu. U výškově stavitelných stolů můžete stát nebo sedět, je dobré během práce tyto polohy střídat. Díky paměťovému ovladači můžete výšku stolu ovládat plynule.

Závěr a doporučení elektricky výškově stavitelných stolů
Zdraví je na prvním místě. Je jedno, jestli pracujete v kanceláři nebo jste na home office. Myslete na zdravé sezení. Jednou z výrazných pomoci, je zakoupení výškově stavitelných stolů. Stoly nejsou předražené, můžete si je koupit i domů. Mezi velké výhody patří možnost pracovat u stolu ve stoje nebo vsedě. Změnou polohy u pracovního stolu uvolníte některé svaly a naopak zapojíte svaly, které by jinak při sezení zakrněly. Zbavte se problémů ze sezení ještě dnes.

Zobrazit všechny výškově nastavitelné stoly

 

Mohlo by vás zajímat

Aktuálně trendy

Další související články k přečtení:

Uvítáme vaše připomínky k obsahu stránky
Více v Odborné članky
Cyklotrenažéry – jak se rozdělují a jejich využití pro seniory

Patříte mezi sportovce, kteří rádi jezdí na kole? Možná vám...

Zavřít