MagazínOdborné člankyVybíráte rozkládací pohovku? Díky našim tipům najdete tu pravou

Vybíráte rozkládací pohovku? Díky našim tipům najdete tu pravou

Rozkládací sedací soupravy se těší velké oblibě a není se co divit. Díky jejich praktické funkci, kdy mávnutím kouzelného proutku proměníte pohovku na plnohodnotné lůžko, máte o své pohodlí postaráno ve dne i v noci.

pohovka_spodruckami

Rozkládací pohovka do garsoniéry i pokoje pro hosty

Univerzálnost, to je vlastnost, která rozkládací pohovku vystihuje nejlépe. Ať už řešíte kvalitní spánek v mini bytě, do kterého se vám klasická postele nevejde, nebo svou ložnici plánujete přenechat dětem a hledáte plnohodnotnou alternativu každodenního spánku v obývacím pokoji – vždy je tu pro vás připravena rozkládací sedací souprava, která čeká jen na vás. Rozkládací pohovka je také dobrou alternativou, jak vyřešit přespávání rodičů v dětském pokoji, když jejich ratolest onemocní a chtějí ji být nablízku především v noci. Ve dne rozkládací pohovka poslouží jako příjemné posezení pro děti, v případě potřeby se pak v noci promění v lůžko pro maminku či tatínka. A až přijde doba, kdy si dítka pozvou kamarády na přespání, hned máte otázku nocování vyřešenou. I když máte svou vlastní ložnici, sedací soupravu s rozkladem i přesto uvítáte v obývacím pokoji. Její funkci oceníte, když se zadíváte do romantického filmu a nebude se vám chtít stěhovat do ložnice, nebo když onemocníte a nebudete chtít svým kašláním budit partnera, který brzy ráno vstává do práce. A když se objeví nečekaná návštěva, nebo dokonce tchyně, opět je jejich klidný spánek vyřešen.

Francouzský rozklad je favoritem plnohodnotného spánku

Skutečně kvalitní lůžko přímo ve vašem obývacím pokoji a navíc rafinovaně ukryto ve vaší sedací soupravě, z které se snadno a bez velké námahy promění v postel snů. Rozkládací souprava inspirovaná nonšalantními Francouzi, kteří na své pohodlí nedají dopustit, dopřeje i vám spánek, který vám dodá novou energii a ukončí vaše trápení s bolavými zády. Francouzský rozklad přináší plnohodnotnou matraci, která je díky chytře řešenému mechanismu oddělena od sedací části, čímž nehrozí nejen proležení či prosezení, ale zvyšuje se také hygiena vašeho spánku a především životnost celé matrace. Matraci si navíc můžete zvolit z několika druhů, dle vaší váhy i potřeby tvrdší či měkčí pohody při spánku a je jednolitá a tedy dokonale rovná.

Vyklápěcí pohovky aneb sklopná záda v hlavní roli

Tento typ rozkládání v sobě ukrývají především designově střídmé a elegantní pohovky a jejich rozložení zvládnete jednoduše posunutím sedací části a sklopením zádové části pohovky. I když je tento mechanismus jednoduchý, doporučuje se spíše pro občasné spaní a to hlavně z důvodu, že lůžko často netvoří ideální rovinu a pokud máte pohovku umístěnou přímo u zdi, je potřeba ji před přípravou ke spánku odsunout. I přesto však tyto rozkládací pohovky mají své příznivce, a to také díky úložnému prostoru ke kterému je snadný přístup.

Pohovka s vysouvací zásuvkou vás ke spánku uloží každou noc

Hledáte-li řešení pro každodenní spánek v noci a posezení i pro početnou rodinu přes den, pak jste právě objevili svého favorita. První výhodou sedacích souprav s vysouvací zásuvkou je v tom, že tyto pohovky se vyrábí v nepřeberném množství tvarů i velikostí a vůbec se nemusíte spokojit jen s klasickým tvarem písmene I, ale pohovku můžete zvolit i ve tvaru L, J, či U a dopřát si tak maximální komfort na kterém se navíc skvěle noc co noc vyspíte. Lůžko snadno rozložíte i ustelete díky mechanismu, kdy po vysunutí zásuvky zatáhnutím za madlo matraci vysunete do roviny sedací části. Díky své všestrannosti je tato pohovka vyhledávaná především u majitelů malých bytů, garsoniér či jednopokojových bytů. Přímo zázračně dokáže šetřit místo a vykouzlit z obývacího pokoje rázem ložnici.

Click Clack systém je v mžiku připraven

A je skvělou volbou pro získání jak pohodlného lůžka, tak i kvalitní pohovky. K odestlání stačí této pohovce pouhé dva pohyby, kterými se zádová část položí a promění se tak spolu se sedací částí v lůžko. Právě proto, že matraci tvoří přímo sedací i opěrná část, které mohou být nerovnoměrně opotřebované, nejsou tyto pohovky příliš vhodné pro každodenní spánek. Rozhodně je díky snadnému rozkladu a minimální potřebě místa upotřebíte pro příležitostný spánek a všude tam, kde vedete nerovný boj s centimetry.

Belgický typ rozkladu nabídne pohodlí především hostům

Na první pohled komfortní pohovka v sobě přímo pod sedákem ukrývá kostru lůžka. Nenápadné kovové lehátko potažené matrací se jednoduše vysune a vyklopí díky nůžkovému mechanismu a návštěvy tak mají v mžiku odestláno. Vyspí se téměř jako doma, pro pravidelné rozkládání však tyto sedací soupravy nejsou příliš ideální – přeci jen, zdravotní matrace se do nich nevejde, a tak hrozí pravidelným používáním nepříjemné proležení. V obývacím pokoji se však rády postarají o nečekanou návštěvu.

 

Mohlo by vás zajímat

Aktuálně trendy

Další související články k přečtení:

Uvítáme vaše připomínky k obsahu stránky
Více v Odborné članky
pametova_pena_visco_linapena
Vyznejte se v typech matrací a vyberte si tu správnou

Výběr matrace výrazně ovlivní kvalitu vašeho spánku. Když tento krok...

Zavřít