MagazínOdborné člankyVíte, jaký potřebujete ideální počet zásuvek u komody?

Víte, jaký potřebujete ideální počet zásuvek u komody?

Ukládání věcí v bytě má svá určitá pravidla. Úložného prostoru často není dost a je potřeba sáhnout po kreativních řešeních. Při zařizování nového bytu si v rámci plánování ponechte několik úložných míst navíc.

komoda_komody_bilakomoda

Uvidíte, že se vám budou časem hodit. A kolik zásuvek u komody budete zhruba potřebovat a jaký typ by se vám mohl hodit? Odpověď na tuto otázku je značně složitá a spočívá v našich specifických potřebách. Důležité je naplánovat i vhodné zkombinování s dalším nábytkem a získání co možná nejvíce dostupného místa.

Výběr komody podle místnosti

Do každé místnosti se nám bude hodit jiná komoda. Do haly oceníte zásuvkovou komodu určenou pro ukládání bot. V obývacím pokoji se vám může hodit komoda, která má na jedné straně dvířka a na druhé zásuvky. Podobně na tom je i ložnice, kde si často plánujeme pořídit co nejvíce skříněk a komod pro ukládání oblečení a podobných věcí. Od místa určení komody se odvíjí nejen její velikost, ale i design. Ten by měl odpovídat celé místnosti a dohromady tvořit funkční celek.

komoda

Kolik zásuvek budete potřebovat?

Teď přichází ta zapeklitá otázka, kolik zásuvek budete potřebovat. Odpověď na tuto otázku závisí na dvou faktorech. Za prvé jde o to, kolik místa můžete vyčlenit pro umístění komody. Od toho se logicky odvíjí i její velikost. Druhým bodem je samozřejmě to, kolik věcí do ní budete potřebovat uložit.

Při výběru se nemusíte omezovat pouze na čistě zásuvkové komody. Výhodné mohou být i komody kombinující dvířka a zásuvky na druhé straně. V takovém případě užijete vnitřní prostor s poličkami, ale i zásuvky. Při volbě konkrétní komody zvažte i její výšku. U hodně vysokých komod už není příliš prostoru pro využití místa nahoře. Naopak u nižších komod může horní část sloužit jako polička pro knihy či dekorace.

Oblíbené varianty a barvy komod

Mezi oblíbené varianty komod patří hlavně ty zásuvkové. Ty se dají efektivně umístit například do ložnice pro uložení prádla. Menší velikosti skříněk a komod se vyskytují i v obývacích pokojích. Více se prodávají středně velké až menší komody, kde je možné využít horní prostor či je různě kombinovat.

Stálicemi jsou různé odstíny dřeva v původních barvách. Dřevěnou komodu umístíte snad kamkoliv a hodí se do klasičtěji laděného interiéru. Pro moderní byt se v dnešní době často využívají barvené matné, ale i lesklé komody. V takovém případě se klidně nebojte kombinovat například černou a bílou či jiné barvy dominují na ostatních prvcích v interiéru. Komody se často vyrábí buď z dřevěných desek či přímo z masivního dřeva. Rozdíl poznáte hlavně i kvůli ceně, která je logicky vyšší u pravých komod z masivu.

Praktické využití nižších komod

Zajímavé jsou nízké komody hlavně pro svoji možnost uložení věcí i na horní část. V takovém případě je možné klidně zkombinovat dvě komody na sebe či je využít v rámci ukrytého úložného prostoru. Dobrým doplňkem mohou být i v případě, kdy máte většinu věcí uloženou ve velké skříni a potřebujete menší a lépe dostupný prostor například blízko postele.

Nebojte se sáhnout ani po netradičních řešeních, jako jsou stylové a zdobené komody. Je jenom na vás, jestli toužíte po stylovém a originálním bytě, či si potrpíte na přesnou eleganci a sladěnost. Díky těmto řešením získá váš byt na stylovosti, kdy komody jsou vhodným doladěním celkového interiéru. Budete až překvapeni, jak hodně dokážou pomoci s vytvořením pokoje, který připomíná stránku v katalogu o bydlení.

Mohlo by vás zajímat

Aktuálně trendy

Další související články k přečtení:

Uvítáme vaše připomínky k obsahu stránky
Více v Odborné članky
postel_loznice_spani
Nízká nebo vysoká postel, po které sáhnout?

Jak vysoká by měla být vaše postel? Mnoho lidí nad...

Zavřít