MagazínOdborné člankyVinylová plovoucí podlaha je symbolem moderního bydlení

Vinylová plovoucí podlaha je symbolem moderního bydlení

Zájem o nadčasový vzhled, nadstandardní odolnost, jednoduchou údržbu a přitom pestrý výběr vzorů – to je důvod, proč se vinylové podlahy hřejí na výsluní.

Pokud i vy toužíte po jedinečném dekoru své podlahy, která vám dopřeje skvělé termoizolační i akustické vlastnosti a je navíc i voděodolná, pojďte spolu s námi prozkoumat možnosti vinylové plovoucí podlahy.

Barvy i dekory pro každý styl bydlení

Ať už plánujete položit vinylovou podlahu do kuchyně, obývacího pokoje či snad rovnou do celého bytu, jisté je, že si rozhodně vyberete. Vinylové podlahy jsou svou charakteristikou vhodné do každé místnosti od koupelny po dětský pokoj a dokáží ozvláštnit i sjednotit celkový koncept vašeho bydlení. Různorodost barevného provedení i široká paleta dekorů uspokojí milovníky přírodních materiálů, stejně jako vyznavače provensálského, retro či venkovského bydlení. Vinylové podlahy dokáží skvěle imitovat specifickou strukturu dřeva a díky věrohodným sukům i rýhám leckdo neuvěří, že se nejedná o skutečnou dřevěnou podlahu z dubu, buku, kaštanu, jedle či stále více oblíbenou a vyhledávanou borovici, která slaví úspěch i v nábytkářském odvětví – postele, šatní skříně. Stejně precizně pak působí vinylová podlaha napodobující dlažbu, kámen, luxus vyzařující beton, břidlici i jedinečnou pálenou cihlu – zkrátka žádné vaše přání a styl nezůstane nevyslyšen. Co se týká barevné škály i zde jistě naleznete svůj oblíbený odstín i tón, ve kterých rozhodně vede čistá linie bílé plovoucí podlahy z vinylu, v elegantně noblesním odstínu bílý dub.

Pokládky vinylové podlahy se nemusíte bát

A jako správný český kutil se jí dokážete zhostit i svépomocí. Základem je samozřejmě správné množství materiálu a odhodlání. S pokládkou plovoucí podlahy začněte na jedné ze stěn místnosti, dodržte však vzdálenost jednoho centimetru od stěny, který zůstane volný a plní funkci dilatační spáry. Následuje jednoduché spojení lamel na sebe do jedné řady, tu pak následně napojíte mechanickým zámkem na předchozí řadu. Lamely by do sebe měly pohodlně zapadnout, případně si můžete opatrně dopomoci kladívkem. Tento krok spojení lamel do řady a jejich napojení na předešlou řadu opakujete tak dlouho, až dojdete k protější stěně. Dilatační spáru po obvodu překryjete soklovou lištou, samotnou mezeru pak můžete vyspárovat tmelem – a máte hotovo!

Podložky pod plovoucí podlahy – izolace, která se vždycky hodí

A na které není radno šetřit, obzvláště, pokud jste si vybrali finančně nákladnější plovoucí podlahu – položit pod ní podružnou izolaci tak není moudré ani ekonomické. U dražších typů plovoucích podlah je tato otázka elegantně vyřešena již nainstalovanou podložkou, která je součástí samotné plovoucí podlahy a tvoří její spodní část. Izolace tak funguje nejen jako skvělý termoizolační prvek, ale také zvukový, který oceníte nejen vy sami, ale i případní sousedé pod vámi a i vy jste lépe chráněni hlukem od nich. Izolace pro plovoucí podlahy je často vyráběná z korku, papíru, extrudovaného polystyrenu, polyetylénu i dřevovláknitých desek.

Se samolepící vinylovou podlahou už pokládka nemůže být jednodušší

Chytrý zlepšovák, který oceňuje rok od roku stále více zákazníků. Kdo by si rád vlastníma rukama nevytvořil chloubu vlastní domácnosti, kterou se bude kochat desítky let a práce přitom bude odvedena jako od profesionálního podlaháře? Samolepící vinylové dílce či pásy jsou skvělou příležitostí, jak dát průchod vašemu kutilskému já. K pokládce nepotřebujete žádné lepidlo, každý díl má na spodní straně lepící vrstvu, která zajistí perfektní fixaci k připravenému rovnému a čistému podkladu.

Systém click oceníte i u vinylových podlah

Kvalita vinylové podlahy rafinovaně propojená s předností pokládky plovoucích podlah, to je systém click, díky kterému získáte nejen všechny vychytávky vinylové podlahy, ale také snadnou pokládku bez nutnosti lepení, vynikající skvělou zvukovou izolací a také možností pokládky na podlahové topení. Jednotlivé dílce do sebe zapadnou díky patentovanému click systému a nesporným kladem je i fakt, že během montáže můžete po podlaze chodit a také ji aktivně využívat ihned po kompletním dokončení.

I lepená vinylová podlaha má své kouzlo

A především v otázce finančních úspor je mezi zákazníky stále oblíbená. Nižší cena je lehce vykoupena pracnější přípravou absolutní roviny i samotným lepením, které je náročnější na čas, pokládku však také zvládnete svépomocí. U vinylových lepených podlah je výhodou, že se prodává v dílcích, které nejsou smotány jako u běžných linoleí a tak se s nimi mnohem lépe manipuluje a samotné lepení je snazší. Na čem však rozhodněte nešetřete to je lepidlo, které vždy vybírejte v souladu s doporučením výrobce vinylové podlahy.

Která barva u vás zvítězí?

Vybrat ideální barevné provedení a dekor vinylové plovoucí podlahy může být leckdy pořádný oříšek – obzvláště, pokud chcete využít výhodných cen a nakoupit podlahu přes internet. Ne snad proto, že by byl výběr malý – ba právě naopak! Když už se vám hlava ze všech tónů, odstínů a dekorů točí dokola a nevíte, který je ten pravý, vyřešte to rafinovaně! Navštivte prodejnu podlah a prohlédněte si vzorník podlahových dekorů – budete tak mít jedinečnou příležitostí vidět jednotlivé druhy na vlastní oči a uvidíte, zda je ten či onen dekor či barva tím pravým ořechovým pro váš příbytek.

Která značka plovoucí vinylové podlahy je IN?

No rozhodně ta, která je nejlepší, kvalitně provedená a splňující všechny požadavky a nároky všech zákazníků. Na našem trhu jsou osvědčené jedničky ve výrobě vinylových podlah české značky Fatraclick a Gerflor, a také světová esa Wicanders a Krono či Egger.

Stojíte před otázkou, zda zvolit koberec či plovoucí podlahu? Vyřešte to šalamounsky!

Nebudete první ani poslední, kdo stojí před rozhodnutím, zda si do svého příbytku pořídí koberec nebo raději plovoucí podlahu. Koberci se nedá upřít skvělá zvuková izolační schopnost a umění udržet naše nohy v teple, zároveň však ve svých útrobách hostí prach, špínu, drobečky a leckdy i nějaké ty nezvané vícenohé hosty. Plovoucí podlahy jsou oproti tomu mnohem více hygieničtější, jejich údržba je více než snadná, ovšem nic naplat, s teplem a slyšitelným téměř každým krokem to je již horší. Máme však pro vás řešení, které je navíc moderní i praktické zároveň. Pořiďte si plovoucí podlahu, kterou doplníte kusovým kobercem a získáte tak komfortní bydlení se vším, co ke svému životu potřebujete. Vaše nohy budou v teple u televize stejně jako při vstávání z lůžka, vaše dítka si budou bezpečně a v teple hrát v pokojíčku stejně jako obývacím pokoji a přitom většinu všech místností snadno uklidíte a udržíte v dokonalé čistotě.

Dokonalá podlaha si žádá bezchybný podklad – aneb jak zamezit sesedání podlahy

Sesedání podlahy je nešvar, který nejde přehlédnout a vyskytuje se nejčastěji v místech, která jsou nejvíce zatěžována. Chybou je nesprávně aplikovaná pokládka polystyrenu na nerovnou plochu, ve které se utvoří dutiny či kapsy. Následným zatížením tyto nerovnosti mizí, polystyrenové desky následně neunesou bodové zatížení a vzniká nevzhledné a těžko odstranitelné sesedání podlahy. V případě použití polystyrenového podkladu pod vinylovou podlahu tak dohlédněte na rovnost plochy a odstranění všech nečistot i předmětů z jejího povrchu.

Navnadili jsme vás kouzlem a elegancí vinylových plovoucích podlah a už se chystáte „guglit si“ je na internetu? Pak zadávejte název těchto unikátních podlah pečlivě, často totiž narazíte na chybná zadání typu – vynilové plovoucí podlahy, vinilové plovoucí podlahy či vynylové podlahy – a takové odkazy vás jistě k vysněné podlaze snů nedovedou 🙂

Kvalitní podlahy můžete zakoupit v e-shopu nejlevnejsipodlahy.cz/vinylove-podlahy/c-741

Mohlo by vás zajímat

Aktuálně trendy

Další související články k přečtení:

Uvítáme vaše připomínky k obsahu stránky
Více v Odborné članky
Profesionální měření vlhkosti zdiva

Ať už je kterékoli roční období, zdivo našich objektů je...

Zavřít