MagazínOdborné člankyTipy, jak zkombinovat konferenční stolek se sedačkou

Tipy, jak zkombinovat konferenční stolek se sedačkou

Srdcem obýváku je sedací souprava nebo pohovka. Odpočíváme na ní, díváme se z ní na televizi nebo na ní trávíme čas se svými přáteli. Víte ale, jak správně vybrat k pohovce konferenční stolek?

konferak_konferencni_stolek_konferencni_stolky

Tipy, jak zkombinovat konferenční stolek se sedačkou

Neopakujte chyby svých předků a vneste do obývacího pokoje harmonii. Prozradíme vám, jaký typ konferenčního stolku se nejvíce hodí k vaší sedačce. Pokud se budete držet našich rad, budete s podobou vašeho interiéru spokojeni!

Výška konferenčního stolku hraje zásadní roli

Konferenční stolek v našich obývacích pokojích slouží na odkládání věcí, servírování pohoštění a v některých menších domácnostech nahrazuje jídelní stůl. Ovšem lidé často chybují ve výšce konferenčního stolku. V potaz byste měli vzít své fyzické možnosti a sklon a hloubku sedáku pohovky. Nevybírejte proto konferenční stolek jen podle vzhledu, ale představte si, jak by se vám k němu zvedalo ze sedačky.

Jak určit správnou výšku konferenčního stolku?

Rozměry konferenčního stolku neponechávejte náhodě. Stolek musí tvořit se sedačkou funkční celek a odpovídat jejím rozměrům. Nevhodná výška stolu vás může pořádně potrápit, zejména pokud byste vstávali z měkké hluboké sedačky k příliš nízkému stolku. Řiďte se pravidlem, že výška stolku by měla odpovídat výšce kolenou přísedících na pohovce. Nižší výšku konferenčního stolku můžete zvolit tehdy, když sedíte na sedačce ve vzpřímené poloze.

Ani velká a ani malá odkládací plocha

S velikostí konferenčního stolku to nepřehánějte a využívejte ho jen na odkládání drobností, jako jsou dálkové ovladače, časopisy, svíčky, knihy nebo brýle. Odkládací plocha konferenčního stolku by neměla být větší než 75 cm. Jen tak nebude stůl rušivým prvkem v místnosti, ale naopak s citem doplní ostatní vybavení v interiéru.

Konferenční stolky jako stylový doplněk do vašeho obýváku!

Konferenční stolky se vyrábějí z různých materiálů v elegantním, luxusním, moderním, rustikálním nebo klasickém provedení. Nejčastěji se setkáte s konferenčními stolky ze dřeva, které provoní místnost. V mnoha domácnostech natrefíte rovněž na konferenční stoly s lakovaným kovem, dřevěnou dýhou a sklem kombinovaný s kovem. Nevšedními typy jsou konferenční stolky s plastem, lakovaným hliníkem a ohýbaným tvrzeným sklem.

  • Skleněné konferenční stolky vypadají v místnosti velmi efektivně, nadčasově a ve spojení s koženou sedačkou luxusně.
  • Dřevěné konferenční stolky a stolky s dřevěnou dýhou jsou nestárnoucí klasikou a nejvíce k nim pasuje látková sedačka.
  • Konferenční stolky s lakovaným kovem vyniknou v moderním obývacím pokoji, v němž nechybí pohovka na kovových nohách.
  • Konferenční stolky s plastem vnesou do interiéru minimalismus a stanou se nevšedním doplňkem k pohovce rovných tvarů a s výraznými nohami.

Tipy, jak správně vybrat konferenční stolek

Spousta lidí chybuje v tom, že si k sedací soupravě pořídí špatný tvar konferenčního stolku.

  • Hranatou sedačku vkusně sladíte s konferenčním stolkem rovných tvarů.
  • Oblou pohovku zkombinujete s konferenčním stolkem oblých tvarů.
  • Nízká sedačka získá na půvabu s nízkým konferenčním stolkem, který nejlépe zapadne do interiéru mladých lidí.
  • Vysoká sedačka si rozumí s vysokým konferenčním stolkem a vyhovovat bude zejména starším lidem, kteří z takových sedaček bez potíží vstanou a dosáhnou na věci na stolku.

Před koupí nového konferenčního stolku mějte naše rady na paměti a váš interiér bude perfektní!

Nábytek, sedačka a konferenční stůl v jednom stylu

Konferenční stůl pořizujte s ohledem na ostatní vybavení v obývacím pokoji, aby byl každý kus nábytku v místnosti ve stejném stylu. V takovém obývacím pokoji se budete cítit dobře, nebudou v něm žádné rušivé prvky a na první pohled bude vypadat jako sestavený od designéra.

Pozor na skleněné stoly v rodinách s dětmi

Všechny typy konferenčních stolků mají své výhody i negativa. Malé děti se mohou poranit o hrany a rohy rovného konferenčního stolku. Kvůli bezpečnosti svých ratolestí opatřete hranatý stolek dětskými chrániči nábytkových hran nebo ho vyměňte za zaoblený konferenční stolek s dobrou stabilitou.

Některé materiály konferenčních stolků se mohou snáze ušpinit. Zvláště na kovových a skleněných stolcích uvidíte každý otisk prstů, prachová smítka a různou špínu. Navíc se skleněný konferenční stolek snadněji rozbije než dřevěný stolek a hrozí, že se o jeho střepy poraníte vy nebo vaše děti. Tvrzené sklo sice vydrží i silnější náraz, ale raději se na to nespoléhejte.

Nejbezpečnější jsou kulaté konferenční stolky

Při nákupu konferenčního stolku a ostatního vybavení myslete především na bezpečnost svých dětí. Pokud děti nemáte, mohou být skleněné stoly zajímavým nábytkem ve vašem obýváku. Jejich předností je to, že vypadají stylově a působí vzdušným dojmem. Obávat se nemusíte ani dřevěných obdélníkových stolů, které výborně vyplní prostor u rohových pohovek. Z hlediska bezpečnosti jsou nejvhodnější dřevěné kulaté konferenční stolky, ale měli byste je zkombinovat pouze se zaoblenou pohovkou.

Praktická stránka konferenčního stolku

Moderní konferenční stolky snoubí praktičnost s estetikou. Dosáhnout byste na ně měli ze všech míst sedací soupravy a zároveň by kolem nich měl být dostatek prostoru pro procházení, a to i tehdy, když bude někdo sedět na pohovce. V menších místnostech využijete konferenční stolek na kolečkách, s nímž se dá dobře manipulovat, a podle potřeby ho můžete posunout. Pod deskou konferenčního stolku oceníte spodní poličku, do níž uložíte všechny věci, které chcete mít při ruce a zároveň stranou před zraky návštěvníků.

V kamenných obchodech a internetových prodejnách seženete konferenční stolky z různých materiálů k jakékoliv pohovce. Široký výběr je zárukou toho, že konferenční stolek zapadne do stylu vašeho domova!

Mohlo by vás zajímat

Aktuálně trendy

Další související články k přečtení:

Uvítáme vaše připomínky k obsahu stránky
Více v Odborné članky
obyvaci_stena_obyvacisteny_obyvak
Lesklou nebo matnou obývací stěnu?

Celkový vzhled obývacího pokoje dotváří obývací stěny. Zatímco v minulosti byly...

Zavřít