Jak vybavit ložnici

Ložnice patří k jednomu z nejdůležitějších pokojů, které ve svém bytě máme. Právě tady si chodíme odpočinout, večer se ukládáme ke spánku, a proto je velmi důležité, aby pokoj působil čistě, útulně a svěže.

loznice_loznici_postel_dvojpostel

Nesmí tam být žádné rušivé elementy, které by nás mohly okrádat o spánek a tím pádem o novou energii, která se v průběhu noci tvoří. Díky těmto podmínkách jsou skříně do ložnice důležité, proto si tady představíme všechny možné typy skříní a doplňků, abyste měli představu, co vše je možné zakoupit a čím vším je možné si ložnici zdokonalit.

Samozřejmě, dobrá postel a matrace je zárukou kvalitního spánku, to určitě víte. Dále také noční stolky do ložnice. Každý je potřebuje. A když píšeme, že každý, tak opravdu všichni. Protože na nočním stolku jsou všechny věci, které odložíme nebo které musíme mít po ruce, jako například budík, mobilní telefon, láhev s vodou, nebo třeba umělé zuby. Je mnoho typů nočních stolků, samozřejmě je zásadní doladit je jak velikostně, tak barevně k vaší posteli.

Kam s věcmi? Do šatní skříně

Hned po posteli je nejzásadnějším nábytkem šatní skříň. Opět existuje nepřeberné množství šatních skříní. Pokud si nejsme schopni vybrat nebo dopasovat do kompozice jakoukoliv šatní skříň z obchodu, je možnost nechat si udělat vestavěnou skříň do ložnice na zakázku, kde ale musíme počítat s tím, že se tato investice trochu prodraží.

Jako první můžeme zmínit klasickou šatní skříň, kdy se jedná o velký úložný prostor, jak na věci, které jsou určeny na ramínka a pověšení, tak na ostatní věci, jež jsou složeny do přihrádek. Velikostně se tyto skříně popsat nedají, ovšem funkčně ano. Je možné si koupit šatní skříň do ložnice, jež bude mít dveře posuvné, nebo naopak dveře otvírací, kdy na dveřích může být třeba zrcadlo zevnitř. Záleží samozřejmě na prostoru v místnosti, protože když budeme šetřit každý centimetr, zvolíme dveře posouvací, ovšem na těchto dveřích může být také zvenčí buď malé zrcadlo, či jedno velké. Záleží na vkusu budoucího majitele a také na budoucím umístění této skříně.

Zrcadlo jako samotné můžeme zvážit také, mělo by být vysoké tak, abyste se viděli v něm celí, ovšem pokud nechcete jen tak zrcadlo samotné, není nic jednoduššího, než si pořídit šatní skříň už právě se zmíněnými zrcadlovými dveřmi. Lidově řečeno – zaplácnete dvě mouchy jednou ranou a navíc, tyto skříně vypadají velmi elegantně, luxusně a moderně.

Pokud opět řešíme prostor, kam umístíme skříň a zasahovala by nám do rohu, je výbornou zprávou, že existují samozřejmě i rohové šatní skříně, které jsou navrženy tak, aby schovaly rohy, svou tíhu rozprostřou do středu konstrukce a tím pádem nehrozí ani jejich převážení, či zřícení. Samozřejmě i u klasických skříní je to také pojištěno, aby k těmto událostem nedocházelo, ovšem opticky pro lidi působí lépe právě rohová skříň. A jednou výhodou také je, že v dnešních domácnostech z vícero procent jsou klasické šatní skříně a rohová šatní skříň je něco, co jen tak někdo němá, tak proč si s vybavením ložnice nepohrát i esteticky.

Komoda je praktický pomocník

Nedílnou součástí ložnice jsou také komody. Ač se to může zdát zbytečné, je to nábytek, který může být také velmi upotřeben. Jelikož v šatní skříni budeme mít všechno oblečení, tak v komodě  do ložnice budeme mít místo pro spodní prádlo, drobné oblečení, můžeme v ní ukládat šátky, šály, čepice či rodiny s dětmi tam můžou mít dětské oblečení, kterého ještě není tolik, aby se investovalo do velké šatní skříně.

Komody jsou výhodné taky svou konstrukcí, jelikož jsou výškově nižší, tudíž nahoře máme odkládací plochu, kterou můžeme libovolně ozdobit. Například je pěkný minimalistický design, takže na komodu nahoru se třeba může dát jedna květina v květináči barvy ložnice a třeba jedna fotografie v rámečku opět stejné barvy. Někdo zase může komodu využívat jako takzvaný odkládací stolek, kdy nahoru navrství vše, co bude potřebovat na příští den nebo dny následující, ale nechce se mu to ukládat do úložných prostor. Pokud se navíc komoda vyladí v barvách ložnice, bude to nábytek, který tam krásně zapadne, zútulní místnost, trochu ji zaplní a využití je pro ni jisté.

Pro práci i zábavu menší stůl

Co je možné ještě pořídit do ložnice, ale spíše se to upřednostňuje do dětských ložnic a pokojíčků, tak je stůl do ložnice. Pokud máme k dispozici vícepokojový byt či dům, tak stůl je právě ta část nábytku, jež bude například v dětském pokoji či v nějaké pracovně. Ovšem můžeme se setkat také s jednopokojovým bytem a tam už stůl v ložnici je důležitou součástí. Vědci doporučují, pokud nejdete spát, tak nevyužívat postel k sezení a pracování ani k jiným aktivitám, aby se lidem posléze na ní dobře spalo a tělo na tento prostor nebylo zvyklé z pozice nějaké činnosti. Proto je výhoda vlastnit stůl.

U tohoto stolu samozřejmě děláme všechny potřebné věci, které vás napadají, od práce na počítači až po malování dnes tolik oblíbených antistresových omalovánek. Záleží jen na vás, jaký stůl si pořídíte, hlavně jde o to, aby splnil účel, byl dost vysoký pro toho, kdo jej bude používat a pokud možno měl několik poliček či odkládacích míst, protože tohoto prostoru není v žádném bytě nikdy dost.

Jak vidíte, není se čeho bát, základní vybavení ložnice zde máte sepsáno, teď už jen stačí doladit detaily, které se týkají velikostí a barev a můžete si užívat pohodlí a komfortu.

Mohlo by vás zajímat

Aktuálně trendy

Další související články k přečtení:

Uvítáme vaše připomínky k obsahu stránky
Více v Odborné članky
predsin_predsine_predsinove_steny
Předsíňové stěny

Přestěhovali jste se do nového bytu či domu? Určitě už...

Zavřít