MagazínOdborné člankyRegály a poličky na zeď

Regály a poličky na zeď

Když začínáme vybavovat byt, tak je samozřejmostí, že se startuje od velkého kusového nábytku. Ve chvíli, kdy vše máme přesně podle toho, jak si představuje, přichází na řadu takzvané dekorace a hlavně funkční dekorační systém.

regal_refaly

Nejen, že toužíme po tom, abychom měli stěny zaplněny věcmi, ale také si přejeme, aby ty věci byly k něčemu dobré, nechceme, jak se říká, lapač prachu, který nám nebude k užitku. Máme spoustu možností, jak využít volného prostoru, který se objeví po nastěhování základního nábytku. Podíváme se na to nejen okem odborníka, ale hlavně okem člověka, který má rád praktičnost a účelnost.

Nejdříve zmíníme místnost, jako je obývací pokoj. V tuto chvíli máme rozmístěnou obývací stěnu, sedací soupravu a konferenční stolek. Předpokládá se, že obývací pokoj je jedním z největších pokojů v bytě vůbec, tudíž si zaslouží jednu z největších pozorností a také je to místo, kam se budou vodit všechny návštěvy v podobě příbuzných, známých a kamarádů. V tomto pokoji téměř každý ocení rohový regál. Tento regál je přesně určen pro to, aby zaplnil prázdné místo v rohu, zároveň dodá pokoji na útulnosti. Tyto regály jsou vhodné nejen pro knihovnu, výstavu trofejí, ale také se tam dají dát pokojové květiny. Je spousta barevných provedení, ale hlavní a zásadní výhodou je jeho tvar, protože sedí přesně do rohu místnosti a využívá se právě pro to, abychom opticky zaoblili místnost.

Efektivní využití v obývacím pokoji

Další věcí, kterou můžete efektivně využít nejen v obývacím pokoji, ale dá se říci, že v kterémkoliv pokoji v bytě jsou poličky na zeď. Ale pozor, v dnešní době už nejsou pouze klasické poličky, ale můžeme si vybírat z nepřeberného množství velikostí, šířky, barev a také tvarů. Velmi oblíbené jsou teď poličky ve tvaru písmen, obrazců, které se dají opět použít na jakoukoliv dekoraci, kterou potřebujeme někam umístit, ovšem když ji necháme prázdnou, či zastrčíme pouze pár knížek, je to dekorace sama o sobě.

Když už jsme se výše zmiňovali o rohovém regálu, je záhodno zmínit také policový regál nebo knihovny do obýváku. Tyto regály jsou ideálním pomocníkem do skladových místností, jako je třeba spižírna či slangově špajz. V této místnosti musí mít každá správná žena srovnány všechny suroviny, které potřebuje k vaření, jsou zde v regálech vyskládány všechny zavařeniny a když se podíváme ještě dál, je to skvělý systém regálů do garáže či nějaké technické místnosti. K dostání na trhu jsou policové regály v různých výškách a délkách, tudíž si každý vždy vybere, co potřebuje. Tyto regály jsou vhodné pro uskladnění jakýchkoliv věcí v místnosti, která je využívána jako sklad.

Obchody či knihkupectví

Na stejném principu jako policový regál fungují také regálové systémy. Tyto systémy můžeme nejčastěji vidět v různých obchodech, pro vaši lepší představu, třeba knihkupectví. Tyto systémy však nejsou určeny jen do obchodů, můžeme pro ně najít využití i doma. V dětském pokoji či v nějaké pracovně se regálový systém dokáže pěkně zabydlet. Máte vše na jednom místě, přehledně a hlavně na bytelném podstavci. Unesou nejen knihy, papíry a dokumenty, ale také se tam dají krásně vyskládat dětské hračky, jež budou viditelné a po ruce, takže se nebude zbytečně pátrat, kde se daná věc nachází.

Police či regál?

Hlavní je vždy si uvědomit, kam a co chceme umístit. Tomu taky přizpůsobíme výběr police či regálu. Na těžší věci je samozřejmě lepší bytelnější materiál, který vydrží a je odolný. Hlavní je také stabilita či způsob uchycení na zeď. Další důležitou věcí je také to, k čemu například poličku budeme využívat. Je samozřejmé, že pokud to máme do kuchyně, kde žena bude mít v ozdobných kořenkách koření, tak zvolíme klasickou poličku, s níž bude jednoduchá manipulovatelnost, než abychom volili poličku designovou, například ve tvaru písmene O, kde těžko vyrovná všechny kořenky.

Mohlo by vás zajímat

Aktuálně trendy

Další související články k přečtení:

Uvítáme vaše připomínky k obsahu stránky
Více v Odborné članky
matrace_vyska_vysoke
Nízká versus vyšší matrace: Která je lepší?

Hluboký a ničím nerušený spánek je pro zdraví velmi důležitý....

Zavřít