Předsíňové stěny

Přestěhovali jste se do nového bytu či domu? Určitě už máte promyšleno, jak bude zařízena ložnice, obývací pokoj či kuchyň, ale pořádnou dávku pozornosti byste určitě měli věnovat i předsíni.

predsin_predsine_predsinove_steny

Je to totiž prostor, který vaše návštěvy uvidí jako první nebo někdo, kdo se jen zastaví ve dveřích, může zahlídnout jakýkoliv kousek tohoto prostoru a proč rovnou na něj neudělat pořádný dojem? Mnoho lidí to podceňuje, ovšem právě toto místo je jedno z těch nejzákladnějších.

Nejpodstatnější část předsíně jsou botníky

Podíváme se konkrétně na části nábytku, které je možné do předsíně nainstalovat a koupit. První a nejpodstatnější část předsíně jsou botníky. Pokud zrovna nevlastníte šatnu, jakou má Carrie z filmu Sex ve městě a tam vyskládány všechny boty, tak botník je opravdu důležitý. Nikdo není rád, když se mu boty povalují přes celou předsíň, nemluvě o možností mít štěně, které si rádo hraje nejen s tkaničkami. Botníky jsou k dostání v různých variantách, jednou z nejoblíbenější formou je takzvaný vyklápěcí botník, který je dostatečně vysoký a můžete jeho povrch využít jako odkládací stolek například klíčů či peněženky a v prostorech směrem dolů máte urovnány boty. Pokud bot je ve vaší rodině více, tak existují také regálové botníky, které jsou delší a mnohdy menší a jejich povrch opět může posloužit, například jako lavice.

Tím se dostáváme k pojmu lavice do předsíně. Ze zkušenosti víme, že lavice vůbec není špatný nápad. Je fajn ji skloubit dohromady s nějakým kusem nábytku, abychom neměli zbytečně přeplněnou předsíň, takže varianta s botníkem vypadá velmi lákavě. Lavice je potřebná, ač se to může zdát jako nepravděpodobné, snad pro všechny návštěvy. I když se jedná o mladé lidi, rádi si při obouvání sednou, v klidu si zavážou boty. Ženy, které přijdou ve vysokých botech, si též rády posedí, než aby poskakovaly na jednom podpatku. I já jsem ráda, když při své návštěvě můžu využít lavici, odložím si tam tašku, popřípadě šálu a také ji využiji sedavým způsobem.

Věšáky či ramínky jsou nutností

Dostala jsem se k tomu, že odložím tašku a šálu na lavici. Samozřejmě to udělám pouze v té chvíli, kdy v předsíni neuvidím věšák. Věšáky do předsíně, s dovolením, jsou opravdu nutností. Nejen pro návštěvy, které si tam odloží vše, v čem v zimním období přijdou, ale také pro majitele domu či bytu. Určitě nepatříte mezi typy, které by ihned po příchodu domů dávali do šatní skříně bundu na ramínko, když byste věděli, že ji za pár minut budete znovu potřebovat. Věšáky nejsou praktické jen z tohoto důvodu, ale také z důvodu větrání. Když venku bude drobně mrholit, tak pokud si přehodíte bundu přes věšák před uložením do šatní skříně, máte jistotu, že doma v teple dokonale proschne a nemůže se jí poté nic stát v uzavřeném prostoru.

Uvědomíte si, že když přijdete do hotelu, je to již skoro ve všech, tak ihned po otevření dveří vás do očí uhodí pohled na skříň v předsíni. Je to skvělý pomocník, co se týče prostoru, protože tyto skříně jsou konstruovány tak, aby obsahovaly jak zrcadlo, kousek odkládacího prostoru, tak samozřejmě volné věšáky a úložné prostory.

Jednou z nevýhod je, pokud máte malou předsíň, tak s největší pravděpodobností se vám tam nevejde, ovšem máme pro vás náhradu a to jsou předsíňové stěny do malých předsíní. Tyto předsíňové stěny jsou vyráběny z různých materiálů, v různém barevném provedení, ale hlavně v různých velikostech. Tudíž si nemusíte dělat hlavu, kam všude dáte botník, věšák a lavici a rovnou si vyberete předsíňovou stěnu přesně podle toho, jaké máte možnosti velikosti a hlavně, co vše v ní chcete mít. Určitě doporučuji mít v předsíňové stěně také zrcadlo, protože i muž se rád podívá na sebe ještě naposledy při odchodu z bytu, či domu. A věříme, že po těchto radách, si vybere každý správně.

Mohlo by vás zajímat

Aktuálně trendy

Další související články k přečtení:

Uvítáme vaše připomínky k obsahu stránky