MagazínOdborné člankyPosilovací věže jako komplexní a dostupný způsob domácího posilování

Posilovací věže jako komplexní a dostupný způsob domácího posilování

Patříte mezi pravidelné návštěvníky fitness center nebo se rozhodujete, že byste cvičit začali? Cvičení podporuje zdraví organismu, posiluje se imunita a zlepšuje kondice. Díky cvičení naberete sílu, ale také posílíte svaly, které jsou poměrně hodně namáhány v běžném životě. Zdravotní výhody posilování jsou nesporné. “Při dlouhodobé sportovní aktivitě se zvyšuje i naše odolnost vůči onemocněním.

Patříte mezi pravidelné návštěvníky fitness center nebo se rozhodujete, že byste cvičit začali? Cvičení podporuje zdraví organismu, posiluje se imunita a zlepšuje kondice. Díky cvičení naberete sílu, ale také posílíte svaly, které jsou poměrně hodně namáhány v běžném životě. Zdravotní výhody posilování jsou nesporné. “Při dlouhodobé sportovní aktivitě se zvyšuje i naše odolnost vůči onemocněním. Například běžci jsou o 50 % méně náchylní na virové onemocnění.  Pozor si ale musíme dát na větší intenzitu posilování, po kterém je naše tělo náchylné na onemocnění a je třeba správně relaxovat,” radí osobní trenérka Anna Marie Barabášová z Form Factory.

Jak ale cvičit z pohodlí domova? Jedno z řešení může být posilovací věž. Proč byste si měli domů posilovací věž pořídit?

Cvičení z pohodlí domova zní lákavě, co myslíte? Ale jak doma posilovat? K tomu, abyste mohli začít posilovat, nepotřebujete řadu strojů. Bude vám stačit jeden, na kterém budete moci posilovat každou část těla. Nebudete potřebovat zvlášť posilovací stroj na břicho nebo posilovací stroje na nohy, vystačíte si s posilovací věží. Jak se multifunkční posilovací věže rozdělují?

Rozdělení posilovacích věží

Posilovací věže na doma se rozdělují do 4 hlavních kategorií – bench pressové, bench pressové s kladkou, posilovací věže na cvičení nohou a kombinované posilovací věže. Poslední typ posilovacích věží umožňuje posilování, jak horní, tak dolní části těla. Slouží ke komplexnímu posilování a jsou vhodné právě pro domácí účely, kdy můžete jednotlivé cviky střídat. Jedná se o skvělou možnost, jak na posilování doma bez činek.

Bench pressové posilovací věže vám umožní důkladný trénink horní části těla – posílíte prsní svaly, hrudník, trapézy a tricepsy. Pokud jsou bench pressové posilovací věže doplněny kladkou, můžete cvičit širší spektrum cviků a posilování si výrazně zpestřit. Posilovací věže na cvičení nohou jsou speciální věže, které se věnují pouze cvičení dolní části těla, mnohem vhodnější je zvolit kombinované věže, které umožňují posilování dolní části těla také, ale přidávají i horní část.

Podle čeho posilovací věže vybrat?

  1. Změřte si rozměry místa, kam chcete posilovací věž umístit.
  2. Máte málo místa? Můžete zvolit posilovací věže, které lze po cvičení složit.
  3. Hlídejte si konstrukci věže. Zvolte pevnou a těžkou věž, cvičení bude bezpečnější.
  4. Promyslete si, jakou potřebujete maximální nosnost věže. Pozor, některé věže jsou určeny jen do 100 kg, včetně hmotnosti závaží.
  5. Způsob cvičení – lze zvolit závaží a doplňky věže. Zvažte, kolik budete potřebovat závaží.
  6. Výrobce posilovací věže – volte osvědčeného výrobce s kladnými referencemi.
  7. Cena posilovací věže – základní typ věží stojí od 7.000,- Kč, do věže raději investujte, déle vám vydrží, bude kvalitnější a pevnější. Už po pár letech posilování se vám pořizovací cena věže vrátí (bráno v porovnání se vstupy do posilovny). 

Pokud máte málo místa:

Posilovací hrazky

Posilovací stroj

 

Závěr a doporučení posilovacích věží:

Posilovací věž je vhodná nejen do rodinného domu, ale i do bytu. Nezabere příliš místa a umožní vám komplexní posilovací trénink. Do posilovací věže investujete pouze na začátku, postupem času se vám díky pravidelnému posilování peníze vrátí. Ve srovnání s posilovnou, kde utratíte minimálně okolo 3.000,- Kč ročně, je pořizovací cena posilovací věže zpátky na vašem účtu již okolo 3-4 let, záleží na typu posilovací věže, která se dá ale pořídit již od 7.000,- Kč. Posilování je zdravé, prokrvuje se organismus, sílí svaly a posiluje se imunita. Velkou výhodou cvičení na domácí posilovací věži je, že máte na cvičení klid. Nikdo se na vás nebude dívat a nemusíte se tedy bát začít. Také vás posilovací věž zaujala jako nás?

Zobrazit všechny fitness produkty

 

Mohlo by vás zajímat

Aktuálně trendy

Další související články k přečtení:

Uvítáme vaše připomínky k obsahu stránky
Více v Odborné članky
Toaletní stolky jsou moderním i praktickým vybavením bytu

S toaletními stolky jste se mohli v minulosti potkat na...

Zavřít