MagazínOdborné člankyNábytek za pár korun? Objevte kouzlo paletového nábytku.

Nábytek za pár korun? Objevte kouzlo paletového nábytku.

Fenoménem posledních let se celosvětově stal nábytek z palet, který si již získal místo v mnohých interiérech a exteriérech i u nás. Paletový nábytek je ekologický, poměrně levný a především vysoce stylový díky originálnímu designu surových palet, který oslovuje zájemce napříč generacemi.

Zatímco v minulosti byl navíc nábytek z palet výsadou pouze šikovných kutilů, dnes si jej můžete bez potíží objednat, a to i na míru svým představám či potřebám.

Co lze vyrobit z palet

Z palet lze vyrobit téměř jakýkoliv kousek nábytku, mezi nejoblíbenější se ale řadí zahradní pohovky, stoly, lavice či křesla. V nemalé míře pak paletový nábytek pronikl do ložnic, kde je zastoupen paletovými postelemi. Mezi zajímavosti patří paletové police, záhony, pelíšky pro domácí mazlíky, truhly, pískoviště nebo zahradní domečky pro děti.

Výhody paletového nábytku

Palety jsou vysoce odolné vůči veškerým vlivům počasí, takže jsou jako stvořené pro exteriérový nábytek a vybavení. Venku se na rozdíl od klasického dřevěného nábytku nijak výrazně neničí vlivem deště, slunce ani větru. Mimo to je nábytek z palet obvykle vysoce stabilní, takže mu nevadí ani silnější poryvy větru. Nemluvě pak o nízké pořizovací ceně, která je rovněž velkým lákadlem.

Ceny paletového nábytku

Výsledná cena vybraného paletového kousku se odvíjí od počtu použitých palet a také ceny samotné palety. U nás to znamená u obyčejných dřevěných palet 100 až 150 korun za paletu, u europalet až dvojnásobek. Na druhou stranu ale můžete mnohdy sehnat či využít vlastní použité palety, díky čemuž srazíte náklady na výrobu nábytku na minimum.

Sedák na paletový nábytek

Tipy pro paletový nábytek

Nábytek z palet můžete využívat v podstatě hned po smontování a nijak mu neublížíte. Pokud ale chcete, aby vydržel co nejdéle, není od věci jej natřít. Mimo jiné mu navíc takto dodáte i originální vzhled. Pro maximální míru pohodlí je také kromě obroušení povrchu vhodné sedací plochy opatřit sedáky na paletový nábytek, případně i polštářovými opěrkami.

Mohlo by vás zajímat

Aktuálně trendy

Další související články k přečtení:

Uvítáme vaše připomínky k obsahu stránky
Více v Odborné članky
Podlaha do kuchyně

Kuchyně patří mezi místnosti s nejvíce zatěžovanou podlahou. Čas od času...

Zavřít