MagazínOdborné člankyLesklou nebo matnou obývací stěnu?

Lesklou nebo matnou obývací stěnu?

Celkový vzhled obývacího pokoje dotváří obývací stěny. Zatímco v minulosti byly nejrozšířenější rozložité stěny, v dnešní době jsou moderní vzdušné, malé a variabilní stěny a sektorové soustavy.

obyvaci_stena_obyvacisteny_obyvak
Pokud uvažujete o rekonstrukci obýváku nebo zařizujete nový byt, prozradíme vám, jaké obývací stěny působí moderně a jaké vyšperkují váš interiér!

Jakou zvolit povrchovou úpravu obývací stěny?

Obývací stěny si vybíráme nejen podle funkčnosti a tvarů, ale i povrchové úpravy. Ta chrání nábytek před poškozením, prodlužuje jeho životnost, zvýrazňuje krásu materiálu s dřevokresbou, zabraňujte vytékání pryskyřice z dřevěného nábytku a potlačuje uvolňování těkavých organických sloučenin.

V kamenných a internetových prodejnách s nábytkem seženete obývací stěny s různým stupněm lesku. Podle toho rozeznáváme obývací stěny s povrchovou úpravou matnou, hedvábně matnou, polomatnou, pololesklou, lesklou a s vysokým leskem. V posledních letech zákazníci upřednostňují lesklé obývací stěny, které vypadají stylově a dodají obývacímu pokoji šmrnc. V rodinách s malými dětmi jsou ale mnohem praktičtější matné obývací stěny, na nichž nejsou tolik vidět otisky prstů.

Proč si pořídit obývací stěnu s imitací dřeva?

Obývací stěny s imitací dřeva vyjdou mnohem levněji než obývací stěny z masivu. Navíc nejsou tolik těžké na manipulaci, působí vzdušněji a mají nádhernou dřevokresbu. Zakoupit si můžete obývací stěny s imitací jakéhokoliv dřeva, například dubu, třešně nebo ořechu. Až k vám přijde návštěva, nepozná, že obývací stěna není z pravého dřeva!

Díky lesklé nebo matné povrchové úpravě vynikne struktura nábytku a jen tak ho nepoškrábete ani nezničíte. I po několika letech bude taková obývací stěna vypadat jako nová a moderně, neboť má nadčasový design, který bez potíží sladíte s designem ostatního nábytku v místnosti.

obyvak_obyvaci_stena

Nejnovější trendy v obývacích stěnách – tyhle musíte mít!

I obývací stěny podléhají módním trendům. V obchodech se objevují stále nové stěny se zajímavými elementy. Moderní vzhled doplňuje zajímavé LED podsvícení v kontrastních barvách, jež upoutá na první pohled. Dalšími výraznými prvky na moderních obývacích stěnách jsou chrom, sklo a kovové kování. V nabídce prodejen nejčastěji objevíte obývací stěny v bílé, černé, červené a fialové barvě s lesklým povrchem, ale své silné zastoupení mají také stěny v přírodních dekorech jasanu, ořechu a dubu v kombinaci s dalšími barvami.

Pokud zvolíte barevnou obývací stěnu, berte v potaz odstín podlahy.

Zatímco ke světlejší podlaze vypadá luxusně tmavý nábytek, k tmavší podlaze naopak světlý nábytek. Moderní obývací stěny nezaberou příliš místa a můžete je rozestavět podle libosti, popřípadě některé díly zavěsit na zeď. Vejde se vám do nich veškerá elektronika a ještě vám zbyde prostor pro vaše osobní věci a oblíbenou dekoraci.

Dřevodekorové obývací stěny vnesou svěží závan do interiéru!

Dřevodekorové obývací stěny jsou především vyrobeny z kvalitního lamina, které vás překvapí svou odolností vůči opotřebení a barevnou stálostí. Menší obývací pokoje opticky zvětší světlé obývací stěny a nábytek, rozlehlejší pokoje zútulní tmavé obývací stěny. Lidé s mladistvým a moderním duchem mohou vybavit svůj obývací pokoj barevnou obývací stěnou kombinovanou s dřevěným dekorem.

Vneste do svého obývacího pokoje nový impuls! Obývací stěny s lesklým povrchem nebo s dřevodekorem se drží na předních příčkách v oblíbenosti mezi zákazníky. Až postavíte trendy obývací stěnu do interiéru, budete překvapeni výsledkem. Tu pravou atmosféru vytvoříte v obývacím pokoji pomocí vzdušného nábytku, světlé výmalby a dostatečného osvětlení.

Mohlo by vás zajímat

Aktuálně trendy

Další související články k přečtení:

Uvítáme vaše připomínky k obsahu stránky
Více v Odborné članky
kuchyn_kuchyne_moderni
Moderní kuchyň – Praktická i krásná

Doby, kdy kuchyňská linka vypadala stejně u vás i všech...

Zavřít