MagazínOdborné člankyDřevěná komoda dodá interiéru šmrnc i harmonii

Dřevěná komoda dodá interiéru šmrnc i harmonii

Dřevo je jedním ze základních materiálů, který najdeme v každém interiéru. Dřevěné dveře, podlahy i nábytek jsou nadčasové krásné a žádné moderní materiály jej nikdy úplně nenahradí. Téměř nenahraditelným kusem nábytku, který je nejen krásný ale také užitečný, je zejména praktická dřevěná komoda.

drevena_komoda_komody_detsky_pokoj_pokojicek

Dřevěné komody jsou jedinečným úložným prostorem, který své praktické využití najde téměř v každé místnosti. Najdeme je v obývacích i dětských pokojích, přičemž nejoblíbenější jsou komody do ložnice. Schováme do nich veškeré nezbytnosti, které nebudou vidět, ale budou přehledně uložené a hlavně vždy dostupné. Dřevo navíc působí příjemným, útulným a harmonickým dojmem, který se tak díky komodě přenese na celou domácnost.

Proč právě dřevo?

Dřevo je tradičním materiálem, ze kterého se již po tisíciletí vyrábí masivní nábytek. Současná doba jej sice částečně nahradila nejrůznějšími moderními materiály v podobě laminátů, dýhy, plastů, akrylátu apod. To však nemění nic na tom, že jedině dřevo dokáže působit přirozeným dojmem, z něhož lze i v dnešní přetechnizované společnosti pocítit souznění s přírodou.

Dřevo je přírodní materiál a tedy obnovitelný zdroj. Je nadčasové a vždy krásné. Samo o sobě je dekorativní a nepotřebuje nic “navíc”. Na rozdíl od plastu nepůsobí chladným a umělým dojmem, naopak je velice příjemné i na pouhý dotek. Interiéry vybavené dřevěným nábytkem působí mnohem útulněji minimalisticky vybaveným domácnostem. A co více? Existuje tolik druhů dřeva a možnosti jeho úprav, že žádný kus nábytku nevypadá nikdy stejně.

Vypadá to jako dřevo, ale není to dřevo

Hlavní překážkou, proč se lidé brání dřevu, je jeho cena. Proto se krásné masivní komody nahrazují komodami vyrobenými z materiálů na bázi dřeva. Jsou výrazně levnější a v některých případech i odolnější (např. kuchyň či koupelna). Řeč je o tzv. dýze a laminátu, které se vyrábí ze dřeva. Nejvíce se dřevu podobá dýha, jejíž povrch je mnohdy k nerozeznání od pravého dřeva. Laminátové desky jsou aktuálně žádanější, protože mají pestřejší výběr a snáze se udržují. Pozor však na případnou opravu. Laminát na rozdíl od dýhy či pravého dřeva nelze jednoduše opravit.

Jak si vybrat komodu?

Komody z masívu jsou nejen krásným doplňkem, ale především praktickou věcí. Uložit do ní můžete cokoliv od drobností, přes oblečení, hračky až po knihy či věci, které mají zůstat skryté. Výběr správné komody by měl záviset na jejím účelu a umístění. Měla by také ladit se zbývajícím zařízením v místnosti, a tomu by měla odpovídat také její velikost. Komoda by neměla být ani malá, ani velká, aby nenarušovala harmonii místnosti.

Díky tomu, že se se dřevem dá dobře pracovat, nemusíte se obávat, že byste nenašli tu pravou komodu v požadovaném tvaru či barvě. Je zbytek místnosti vybavený bukovým, dubovým dřevem či naopak čistě bílým nábytkem? V tom případě si vyberte komodu bílou, komodu bukovou nebo komodu dubovou. Pořídit si však můžete i zcela odlišný kousek z opačného konce světa. Taková komoda z exotického dřeva dodá interiéru neobyčejný šmrnc.

Šuplíky versus skříňky

Při slově komoda si vybavíme především šuplíky. Komody se však vyrábí bez šuplíků, s otvíracím dřevěným či dokonce prosklenými skříňkami. Šuplíkové komody se hodí zejména do ložnice a dětských pokojů. Díky šuplíků do nich lze uložit spodní prádlo, ponožky či hygienické potřeby přehledně tak, aby k nim byl snadný přístup. Komodu lze využít i jako “prádelník”. V takovém případě je vhodná kombinace šuplíků a skřínky. Do šuplíků uložíte menší věci a do skříňky pak ložní prádlo.

Obývací pokoj vyžaduje něco speciálního, něco odlišného. Skvělou volbou jsou nádherné prosklené komody, do nichž lze vystavit různé předměty. Obývací pokoj bude najednou vypadat jako nový a vy budete mít své oblíbené předměty neustále na očích. Na rozdíl od poliček se ale na ně nebude po celé dny prášit.

Mohlo by vás zajímat

Aktuálně trendy

Další související články k přečtení:

Uvítáme vaše připomínky k obsahu stránky
Více v Odborné članky
koupelna_koupelnovy_nabytek_wc
Jak vybrat nábytek do koupelny

Vybavení koupelny může být poměrně oříškem, neboť závisí nejen na...

Zavřít