MagazínOdborné članky5 výhod rozkládací pohovky

5 výhod rozkládací pohovky

Při výběru sedací soupravy sledujeme několik věcí. Její design, rozměry a v neposlední řadě možnosti jejího využití. Rozkládací pohovky mají několik druhů, ale základní podstata zůstává vždy stejná. Podívejte se, jaké výhody plynou z výběru právě tohoto typu pohovky.

rozkladaci_pohovka_sedacisouprava_sedacka

Úspora místa

Hlavním důvodem, proč mnoho lidí volí právě rozkládací pohovku, je to, že nemají příliš mnoho místa. Tyto sedací soupravy jsou prostorově poměrně nenáročné a kromě malých rozměrů nabízí i další výhody, jaké u běžných pevných sedaček nenajdeme.

Ať už si tedy vyberete rozkládací pohovku primárně za účelem vytvoření dalšího prostoru pro ukládání věcí nebo jako příležitostné lůžko pro hosty, můžete si být jisti, že využijete daný kousek prostoru ve svém bytě skutečně na maximum.

Postel pro hosty

Elegantně vypadající pohovka se může během několika chvil proměnit na praktické a pohodlné lůžko. Pokud pořizujete rozkládací pohovku za tímto účelem, je dobré sledovat, kolik prostoru nabízí po rozložení a jak je pohodlná. Kvalitní pohovky rozkládací by měly být vybaveny ideálně alespoň pružinovou matrací. Důležité jsou i rozměry. Je jasné, že malá sedačka o šířce 120 centimetrů při rozložení nenabídne pohodlné ležení pro dvě osoby.

V případě potřeby se může sedačka proměnit na lůžko pro dlouhodobé užívání. Pro tento účel je dobré vybrat opravdu kvalitní sedací soupravu s dostatečnou matrací.

Rozkládací pohovky s úložným prostorem

Velkou výhodu nabízí i sedací soupravy, které nabízí další úložný prostor. Do tohoto místa můžete schovat například peřiny a podobné věci, které se mohou hodit i ve chvíli, kdy chcete pohovku využít jako náhradní lůžko. Velikost úložného prostoru je opět limitována celkovou velikostí rozkládacího gauče. Od malé pohovky nečekejte místo pro uskladnění věcí, které by se vešly do velké skříně.

Jednoduché rozložení a složení

Většina rozkládacích pohovek je koncipována tak, aby manipulace s nimi byla co nejvíce jednoduchá. Rozložení a složení by tak v ideálním případě měl zvládnout každý. Existují dva základní druhy rozkládacích sedacích souprav. První spočívá v překlopení opěradla do vodorovné podoby, z čeho vznikne lůžko. Druhý typ je založen na principu vysouvací spodní části, která často slouží i jako úložný prostor.

Hlavní rozdíl spočívá v tom, co požadujete a jak vám vyhovuje design dané pohovky. Obecně nelze říci, která z nich je vhodnější, protože vždy záleží právě na tom, co se bude více hodit do místnosti a jaké bude hlavní využití.

Snadný úklid

Možná je to překvapivý důvod, proč si pořídit rozkládací sedací soupravu. Při čištění je možné využít možnost rozložení pohovky a vyčistit místa, kam běžně zapadávají drobečky a nečistoty. Menší rozkládací pohovka může být i o něco lehčí a umožňuje snadnější manipulaci při odsouvání a úklidu prostoru pod ní.

Jak vybrat tu správnou?

Vhodná sedací souprava by měla splňovat všechno, co od ní očekáváte. Pro začátek si ujasněte, jestli jí budete využívat spíše jako další lůžku, nebo jako úložný prostor. V další fázi zohledněte prostorové možnosti. Samozřejmostí by měl být výběr z kvalitních produktů. Pro dosažení maximální estetického dojmu je dobré barevně sladit pohovku se zbytkem místnosti, případně z ní vytvořit dominantní prvek.

Správně vybraný rozkládací gauč nabídne mnohem více, než obyčejné sezení v obývacím pokoji. Myslete na to, že se jedná o investici na několik let a výběru věnujte dostatečnou pozornost.

Mohlo by vás zajímat

Aktuálně trendy

Další související články k přečtení:

Uvítáme vaše připomínky k obsahu stránky
Více v Odborné članky
regal_refaly
Regály a poličky na zeď

Když začínáme vybavovat byt, tak je samozřejmostí, že se startuje...

Zavřít