MagazínJak vybratJak vybrat komodu do vašeho interiéru?

Jak vybrat komodu do vašeho interiéru?

Jak vybrat komodu do vašeho interiéru? Dostatek úložných prostor v domácnosti vám pomůže roztřídit a uschovat věci. Poslouží vám k tomu různé boxy, skříňky a komody. A právě komody jsou variabilním kusem nábytku se zásuvkami a policemi, do nichž můžete skrýt všechny své nezbytnosti. Jak vybrat správnou komodu, aby ladila s interiérem?

komoda_komody_nabytek

Co je vlastně komoda?

Komodu si můžete představit jako nižší skříňku s několika výsuvy přes celou její šířku nebo jako skříňku se zásuvkami, policemi a dvířky. Do šuplíkových komod uschováte především spodní prádlo, drobné oblečení a ručníky. Komody se zásuvkami a skříňkami nahrazují klasické prádelníky a kromě oblečení do nich můžete uložit ložní prádlo. Běžné komody mají obvykle rozměry s výškou do 85 cm, hloubkou do 40 cm a šířkou do 70 cm.

Komody do ložnice jsou krásným dekorativním prvkem, zvlášť typy komod, které stojí na vysokých nohách. V obchodech ale natrefíte spíše na komody s nízkými nohami nebo podnožím. I komody ale podléhají módním trendům. V designových prodejnách seženete široké komody, vysoké komody, komody s vyjímatelnými boxy nebo komody s otevřenými policemi.

nabytek_komody_komoda

Postavte komodu, kamkoliv vás napadne!

Komody zútulní každou místnost, zvlášť pokud vyberete komodu podobnou ostatnímu vybavení v interiéru. Komody najdou užitek v každém pokoji. V dětském pokojíčku poslouží jako úložný prostor pro hračky, plenky nebo oblečení. V ložnici ochrání lůžkoviny a ručníky před prachem a zároveň můžete na jejich plochu postavit bytové doplňky či zrcadlo. V kuchyni je můžete dát ke stěně a uschovat do nich nádobí. Komody využijete také jako úložný nábytek v obýváku, pracovně, jídelně, chodbě a dokonce i v koupelně. Potřebujete další důvod, proč si pořídit několik krásných komod do své domácnosti?

Vyberte si komodu ve svém stylu!

Komody seženete ve svém oblíbeném stylu. Ať už milujete rustikální, klasický, moderní, elegantní nebo luxusní styl, výrobci uspokojí nároky všech zákazníků. Komody se zhotovují z masivního dřeva nebo laminátové dřevotřísky a kombinují se s kovem, plastem či sklem. V posledních letech pronikl mezi komody trend povrchové úpravy ve vysokém lesku v bílé či černé barvě, ale bez potíží zakoupíte také komody v matném provedení.

Na co nezapomenout?

Než si přivezete domu komodu, zaměřte se na její šířku, výšku a hloubku, aby se vám vešla do místnosti a zbytečně nezmenšovala prostor. Vyčleňte na komodu dostatek místa a nezapomeňte ani na prostor pro výsuvy a pro člověka, který bude u komody stát. Rozmyslete si, co budete do komody vkládat, abyste ji nepřetížili a nepřevracela se. Provedení komody by mělo být podobné ostatnímu nábytku a svou velikostí by neměla narušovat harmonii pokoje.

Mohlo by vás zajímat

Aktuálně trendy

Další související články k přečtení:

Uvítáme vaše připomínky k obsahu stránky
Více v Jak vybrat
kreslo_zelene_obyvak_obyvaci_pokoj_design
Jak vybrat správnou barvu křesla do bytu?

Zatímco student ocení originální a levný kousek v podobě barevného...

Zavřít