MagazínJak vybratTipy, jak vybavit kuchyňské skříňky zevnitř!

Tipy, jak vybavit kuchyňské skříňky zevnitř!

Také milujete různé pomůcky a vychytávky do kuchyně? Stojíte ale před problémem, kam všechny věci uskladnit? Využijte chytrých programů do kuchyňských skříněk a mějte každou věc a surovinu na svém místě!

prislusenstvi_vybaveni_kuchynske_pomucky

Tipy, jak vybavit kuchyňské skříňky zevnitř!

Přehledné uspořádání ve skříňkách vám usnadní práci v kuchyni a vnese do ní určitou hravost. Přinášíme vám neotřelé tipy, jak vybavit kuchyňské skříňky zevnitř a s jakými pomůckami uvaříte skvělé jídlo nebo upečete famózní buchtu!

Drátěné programy pro roztřídění věcí

Kuchyňské skříňky nejsou jen „prázdnými bednami“. Naopak v moderních kuchyňských linkách nesmí chybět funkční programy na úschovu všech věcí. Každou hospodyňku a nadšeného kuchtíka nadchnou drátěné programy uvnitř skříněk, které jsou výborné na třídění potravin. Můžete do nich dát prakticky cokoliv – od ovoce, těstovin až po lahev s olejem.

Vnitřní drátěné programy vám usnadní využívání úložných prostor v kuchyni. Tyto programy se dělají pro různé šířky a výšky kuchyňských skříněk, takže je upotřebíte v malé i velké kuchyni. Pokud toužíte po řádu v místnosti, stačí opatřit kuchyňské skříňky drátěnými výsuvnými mechanismy s drátěnými koši, výsuvy a policemi.

Rozdělte si kuchyňskou linku na pomyslné části

Kuchyňskou linku byste si měli rozdělit na pět zón: mytí, vaření, příprava, ukládání a zásoby. Takto si účelně uspořádáte prostor v kuchyni a budete vědět, kam sáhnout pro talíře, pečící pomůcky, hrnce a pánve. Inspirujte se skutečným příběhem z kuchyně!

Zóna s dřezovou skříňkou

Nejpoužívanějším výsuvem v kuchyni je výsuv s odpadkovým košem. V minulosti se do kuchyňské linky instalovala klasická dřezová skříňka, na jejíž vnitřní stranu dveří se věšel odpadkový koš. Po zavření dvířek ale zasahoval do vnitřního prostoru a do skříňky se již nic jiného nevešlo. V současné době se využívá v dřezové skříňce plný výsuv se sortery na odpad a skryté nebo výsuvné zásuvky na uskladnění čisticích prostředků.

Zóna se skříňkou pro pomůcky na vaření

Bez zásuvkové skříňky s rozdělovačem pro pomůcky na vaření se neobejdete. Nejčastěji se setkáte se členěním skříňky na jednu mělkou a dvě hluboké zásuvky. V mělké zásuvce budete mít při ruce příbory a drobné pomůcky, v hlubokých zásuvkách pánve, plechy, pekáče a formy na pečení.

Zóna se skříňkami pro zásoby

Co by byla kuchyně bez zásob na vaření a pečení? Pokud nemáte klasickou spíž, opatřete své kuchyňské skříňky praktickými hlubokými zásuvkami, vnitřními výsuvy a skrytými zásuvkami. Součástí třídičů mohou být různé skleněné nebo plastikové dózy s barevnými víčky, do nichž můžete nasypat rýži, luštěniny, těstoviny a mouky.

Třídiče do zásuvek si zamilujete!

Rychlou a jednoduchou pomocí jsou různé zásuvkové třídiče, které se liší podle materiálu a způsobu uložení. Maximální variabilitu poskytují jednoduché plastové zarážky. Lehce se zasunou do zásuvky a rozdělí prostor na jednotlivé části. Mezi nejpoužívanější zásuvkové třídiče patří plastové příborníky s nastavitelnými přihrádkami, plastové vložky s vylisovanými přihrádkami nebo plastové či kovové vaničky.

Výsuvné systémy do malých kuchyní

Každá pomoc v kuchyni je vítaná. Nezáleží na tom, zda máte velkou či malou kuchyň, neboť důmyslná úložná zařízení se vejdou do každé kuchyně. Praktické výsuvné či otočné systémy zabudujete také do těžko přístupných rohových skříněk, jejichž prostor byste za jiných okolností nemohli plně využít. V kuchyni můžete zužitkovat i sebemenší místo, a to dokonce i vedle skříněk. Stačí prostor opatřit výsuvem na lahve a hned má nové uplatnění! Naběračky, obracečky, role ubrousků a kořenky můžete zavěsit na stěnu a získat více místa v zásuvkách.

Zábava v kuchyni? To jsou vyskakovací talíře!

Různé efekty v kuchyni budete zbožňovat nejen vy, ale hlavně vaše ratolesti. Oblíbeným zásuvkovým doplňkem se pro vás stane zásobník na talíře, který zabraňuje sesunutí talířů postavených ve sloupci. Zábavnou formou tohoto doplňku jsou zásobníky s „pérujícím“ dnem. Jakmile jeden talíř odeberete, druhý poskočí na jeho místo.

Organizéry do skříněk se vyplatí

Každý kuchyňský organizér, výsuvný systém nebo pořadač vám ulehčí práci v kuchyni a udělá pořádek v kuchyňském nádobí a náčiní. Nemusíte si kupovat hned všechno najednou, ale můžete si svou kuchyň dovybavit postupně podle svých finančních možností. Vaření a pečení se pro vás stane radostí a i ostatní členové rodiny se naučí ukládat věci na své místo!

Kuchyňské náčiní Vám usnadní přípravu pokrmů

Bez kuchyňského náčiní byste neuvařili guláš, neupekli bábovku ani neusmažili řízek. Bez čeho se v kuchyni neobejdete a co Vám ulehčí práci? Přinášíme Vám tipy na malé pomocníky, s nimiž bude práce v kuchyni hračka. Až si o nich přečtete, budete je chtít mít všechny doma!

 • Potraviny zůstanou déle čerstvé ve vzduchotěsných dózách s vodotěsným uzávěrem, takže v nich můžete klidně přenášet polévku.
 • Pro skladování pokrmů oceníte plastové poklice na různé velikosti hrnců, kastrolů a rendlíků.
 • Skvělou vychytávkou je provzdušňovač na červené a bílé víno, které rozvine při nalévání do sklenic chuť vína.
 • Na vaše kuchyňské nářadí se vám bude hodit závěsná lišta s několika háčky a odkapávač s odnímatelnou odkapávací vložkou.
 • Pizzu a koláče bez mrknutí oka nakrájíte kolečkem s ostrými hranami.
 • Až se pustíte do přípravy steaků, sáhněte po unikátní kuchyňské pinzetě se zakončením ze žáruvzdorného nylonu.
 • Doma si můžete zkusit vyrobit vlastních těstovin pomocí multifunkčního kráječe na tradiční typy italských těstovin.
 • K obědu připravte své rodině výborné špagety, které vkusně naservírujte pomocí naběračky na špagety.
 • Cukrářky se neobejdou bez vykrajovačů na marcipán a cukrářské zdobicí tužky.
 • Až budete vytahovat plech z trouby, chytněte jej žáruvzdornou silikonovou chňapkou.
 • Pokud si neumíte představit léto bez zavařování džemů, marmelád, povidel a kečupu, nenechte si ujít pasírovač s prostornou nádobkou.
 • Pro pečení cukroví a buchet si opatřete univerzální oboustrannou pečící podložku, vhodnou do všech obvyklých tvarů pekáčů a forem na pečení.
 • Svou návštěvu můžete pohostit výborným sypaným čajem, který vylouhujte ve vyluhovacím sítku s nastavitelnou velikostí otvorů pro různou intenzitu chuti.
 • Výtečné bramborové nebo houskové knedlíky k omáčce ukuchtíte ve formě na knedlíky.
 • Jako zdravou svačinku připravte své rodině müsli tyčinky v lisu na tyčinky.
 • Uchváceni budete z domácího sýru bez éček, který si připravíte v soupravě pro výrobu čerstvého sýru.
 • Designovou záležitostí jsou kořenky v otočném stojanu a kávovar pro přípravu tradičního espressa.

Dejte jednou provždy sbohem nepřehledným zásuvkám a starému kuchyňskému náčiní a vneste do kuchyňských skříněk řád. Určitě nám dáte za pravdu, že by bylo skvělé ihned najít škrabku na brambory, jehly na špízy nebo naběračku na těstoviny, aniž byste museli zpřeházet všechny zásuvky. Přehledné rozdělovače do zásuvek najdou uplatnění v každé kuchyni a budete si říkat, proč jste si je nepořídili mnohem dříve!

Mohlo by vás zajímat

Aktuálně trendy

Další související články k přečtení:

Uvítáme vaše připomínky k obsahu stránky
Více v Jak vybrat
postel_loznice_dvojluzko
Jak vybrat postel

Co je horší, než se nevyspat? Rozhodně vyspat se špatně....

Zavřít