MagazínJak vybratTapety na zeď vašemu interiéru dodají úplně nový rozměr

Tapety na zeď vašemu interiéru dodají úplně nový rozměr

Každé zařízení interiéru vás po nějakém čase omrzí. Najednou sami sebe přistihnete při myšlence, že vaše ložnice už dávno nemá ten správný šmrnc, váš obývací pokoj už není tolik přitažlivý jako dříve a pokoj vašich dětí tak nějak postrádá nápad.

tapeta_tapety_samolepicitapety

Ne všichni si ale po finanční či časové stránce můžeme dovolit pustit se do radikálních úprav a proměn, díky kterým by interiér rázem dostal úplně novou podobu. Řešením jsou tapety na zeď, které si v poslední době získávají stále více příznivců a to nejen pro více než pestrou paletu motivů, ale i velice snadnou aplikaci.

Tapety na zeď oživí interiér

Tapety na zeď představují levné a rychlé řešení, jak okoukanému interiéru opět navrátit svěžest a lákavou podobu. Jestliže se nechcete pouštět do malování, ale přesto toužíte po změně, pak jsou tapety ideální volbou. V současné době jich je k dostání nepřeberné množství a vybrat si tak dokáže opravdu úplně každý. K dostání jsou motivy květin, scenérie přírody, zvířata, auta i motorky, nechybí ani populární osobnosti, abstraktní motivy, geometrické tvary, známé stavby a monumenty, velice oblíbené jsou i tapety v podobě nápisů a citátů.

Kam se hodí?

Tapety lze použít prakticky do jakéhokoli interiéru, kterému chcete opět navrátit ztracené kouzlo. Lze je aplikovat na jakýkoli rovný, čistý a odmaštěný povrch a rozhodně není pravidlem, že by musely zdobit jen stěny! Hitem poslední doby je například fototapeta na dveře, se kterou lze oživit i starší kousky. Nejžádanější jsou klasické černé tapety, které si rozumí s jakkoli barevným povrchem. Pozadu nezůstávají ani tapety bílé, které na barevných zdech působí elegantním dojmem. Pořídit se samozřejmě dají i tapety různorodých barev.

Jaká je aplikace?

Jak již bylo zmíněno výše – jednou z největších výhod tapet na zeď je jejich snadná aplikace, se kterou si v drtivé většině případů poradíte úplně sami. Nejoblíbenější variantou jsou tapety samolepicí, které stačí odlepit od podkladu a přenést na požadované místo. Na stejném principu fungují i samolepicí tapety omyvatelné do kuchyně, které jsou nenáročné na údržbu a díky skutečnosti, že je v případě znečištění můžete lehce otřít navlhčeným hadříkem, je možné umístit je i za kuchyňskou linku, přímo na dvířka nebo například na ledničku.

Postup

Samolepka na zeď či tapeta na dveře lze nalepit i opakovaně. V případě, kdy se vám to na první pokus nepovede, je tedy možné motiv odlepit a zkusit to znovu. Prozradíme vám snadný postup, díky kterému zvládnete aplikaci hravě i vy!

  1. Samolepku či fototapetu vyjměte z obalu a motivem směrem dolů ji položte na rovný povrch, kde ji nechte několik minut odpočinout – zmizí tak případné pokroucení.
  2. Odstraňte podkladovou folii.
  3. Samolepku či fototapetu přeneste s přenosovou folií k místu, kam ji chcete nalepit. Motiv přitiskněte na stěnu a důkladně ho uhlaďte.
  4. Nechte samolepku či fototapetu pár minut odpočinout a poté velmi pomalu a nejlépe pod ostrým úhlem začněte odstraňovat přenosovou folii. Motiv by měl zůstat přilepený na podkladu. V případě, kdy se vám přenosová folie bude strhávat i s motivem, vraťte se o kousek zpátky a motiv opět důkladně vyhlaďte.
  5. Pokud vám na samolepce či fototapetě po nalepení vzniknou bublinky, můžete motiv sloupnout a nalepit jej znovu nebo bublinky propíchnout jehlou či špendlíkem a bublinky vyhladit.

Jaké motivy jsou aktuálně trendy?

Co se aktuálních trendů týče, stále jsou nejžádanější samolepky na zeď s motivem květin a květů nebo abstraktních a geometrických tvarů. Ty se dají hravě aplikovat prakticky všude a skvěle ladí s okolním vybavením interiérů. Velice moderní jsou i nápisy v cizím jazyce, které si své čestné místo rovněž najdou prakticky v jakkoli pojatém interiéru. Chybu neuděláte ani pořízením fototapety s vlastním motivem nebo scenérií přírody.

Mohlo by vás zajímat

Aktuálně trendy

Další související články k přečtení:

Uvítáme vaše připomínky k obsahu stránky
Více v Jak vybrat
konferencni_stolek_konferak
Konferenční stolek je perlou obývacího pokoje! Jak vybrat ten pravý?

Ačkoli se mu zpravidla nedostává přílišné pozornosti, své čestné místo...

Zavřít