MagazínJak vybratVíte, jaké druhy nástěnných hodin existují? Zde máte přehled

Víte, jaké druhy nástěnných hodin existují? Zde máte přehled

Tichý tikot vteřinové ručičky. Slyšíte, jak ubíhá čas. Při pohledu na hodiny zrak spočine na krásném designovém doplňku, který tvoří dokonalý doplněk místnosti. Tohle je pocit domova, kde každá další vteřina neuběhla nadarmo. Chcete mít také takový pocit z pohledu na hodiny? Základem je jejich správný výběr. Inspirujte se v přehledu druhů nástěnných hodin a jejich výhod.

retro_hodiny_nastenne

Druhy nástěnných hodin

Když vybíráte nástěnné hodiny, rozhodně se nemusíte bát, že by výběr byl malý. Pokud chcete obhlédnout co nejvíce možností, navštivte obchody s bytovými doplňky, hledejte na internetu a nevynechávejte ani antikvariáty.

Retro nástěnné hodiny

Ať už to jsou skutečné retro hodiny s dlouhou historií a příběhem nebo se jedná o stylové napodobeniny, můžete si být jistí, že vytvoří zajímavý prvek v domácnosti. Hodí se jako hodiny do kuchyně, ale i do jiných místností. Jejich kombinace je vhodná s nábytkem a vybavením v podobném stylu.

Hodiny řízené rádiem

Pro milovníky přesného času jsou ideální rádiem řízené nástěnné hodiny. Při vyřčení tohoto slovního spojení si většina lidí vybaví moderně vypadající hodiny s digitálními číslicemi. Ovšem otázka dokonalé přesnosti nemusí nutně znamenat i technický design. K dostání jsou i rádiově řízené nástěnné hodiny, které vypadají jako ty klasické s ručičkami. Rozdíl je jedině v tom, že jsou opravdu přesné.

Kukačkové hodiny

Nádherná dřevěná klasika z pohádek nebo ze zařízení na chatách a chalupách. Kukačkové hodiny jsou stále moderní a díky pestrým možnostem provedení a variant se jedná o velmi originální a esteticky výrazně působící hodiny. Tyto jednoduché kyvadlové hodiny v dřevěné skříňce mohou mít mechanický, ale i elektrický pohon.

Jaké hodiny vybrat?

Nástěnné hodiny jsou především doplňkem. Primární kritérium jejich výběru tedy spočívá v designu. Vzhled by měl odpovídat dalšímu vybavení a ladit s nábytkem. Důležité je rozmyslet si, do jaké místnosti hodiny pořizujeme. Výběr by měl být podmíněn i tím, jak hodně dominantní prvek mají tvořit. Moderní jemné hodiny jsou často skutečně pouze časovým ukazatelem, který tvoří zajímavý prvek na zdi. Oproti tomu například výraznější kukačkové hodiny představují samostatný estetický bod, na který padne zrak nejen při příležitosti zjišťování aktuálního času.

Hodiny do obývacího pokoje pomáhají udržovat přehled o čase i při příjemných přátelských setkáních. To sice může někdy být na škodu, ale na druhou stranu se naopak ve volných chvílích odpočinku u knihy nebo při sledování oblíbeného televizního pořadu nezapomenete a můžete po očku sledovat aktuální čas na velkých hodinách na stěně.

Výhody nástěnných hodin

Hodiny na zeď mají mnoho výhod. Jsou funkčním a zároveň okrasným prvkem interiéru. Díky umístění na zdi šetří místo na poličkách, kam je možné umístit květinu, knihy nebo jiné dekorace. Stejně jako u vzácnějších obrazů se k nim může vázat příběh. Mnohdy se stává, že se kvalitní hodiny dědí a na zdi v novém bytě je možné spatřit několik desítek let staré hodiny po babičce. Mechanické hodinové strojky se dají poměrně snadno opravit a fungují stabilně.

Ať už jste milovníky moderně vypadajících digitálních hodin nebo zbožňujete starobyle vypadající ručičkovou klasiku, nástěnné hodiny by neměly chybět v žádném bytě. Pusťte se do hledání těch, které se vám budou líbit nejvíce a kde si při pohledu na ně vzpomenete na něco výjimečného nebo alespoň pocítíte radost z toho, že máte to štěstí a vlastníte tak krásné hodiny.

Mohlo by vás zajímat

Aktuálně trendy

Další související články k přečtení:

Uvítáme vaše připomínky k obsahu stránky
Více v Jak vybrat
obyvaci_pokoj_steny_stana
Velký přehled obývacích stěn do každého obýváku

Součástí každého obývacího pokoje jsou obývací stěny, které jsou praktické...

Zavřít