MagazínJak vybratSprávné léto nemůže začít bez praktického zahradního zastínění

Správné léto nemůže začít bez praktického zahradního zastínění

I když staré dobré přísloví o tom, že kam nechodí slunce, tam chodí lékař je jistě pravdivé a není pochyb o tom, že sluníčko ke svému životu i pro radost mysli potřebuje každý živý tvor, v parných letních dnech se vždy hodí příjemný stín.

Zpříjemněte si svůj pobyt na zahradě nezbytným pomocníkem, který vám dopřeje špetku soukromí, příjemný odpočinek a ochranu nejen před pilnými slunečními paprsky, ale také před větrem a dokonce i deštěm.

Když je sluníčka víc než je zdrávo aneb proč si dopřát stín

Sluníčko umí být občas nejen příjemně teplé, ale jeho paprsky dokáží naši zem a především nás samé pořádně rozpálit. I když si můžete pokožku chránit před nepříjemným spálením kvalitním přípravkem proti slunci, ani ten nejlepší vás nedokáže ochránit po celý den, navíc proti dehydrataci a úžehu je zcela neúčinný.

Nepříjemně spálenou pokožku po dlouhém pobytu na přímém slunci tak navíc může ještě doplnit úžeh a také zmiňovaná nadměrná ztráta tekutin způsobená horkem a velkou intenzitou slunečních paprsků. Právě úžeh přitom dokáže organismus přetížený přímým slunečním zářením vyřadit horečkou, slabostí a bolesti hlavy i na několik dní z běžného režimu a dokáže nepříjemně potrápit naše tělo.

Stejně tak, jako bychom si v létě měli automaticky svůj zrak chránit slunečními brýlemi, při pobytu na své zahradě bychom měli mít možnost ukrýt se do stínu a dopřát svému tělu odpočinek od sluníčka. Ať už tedy trávíte na své zahradě celé dny či jen pár hodin, příjemné zastínění je nejen relaxační, ale také zdravotní záležitostí. Pokud na vaší zahradě navíc pobíhají i neposedné malé nožky vašich ratolestí, je kvalitní zastínění skutečnou nezbytností, bez které se zodpovědný rodič neobejde.

Ať už se teprve chystáte vybudovat stylové zahradní posezení nebo si chcete vylepšit své zahradní království – kvalitní zahradní zastínění rozhodně oceníte. Zahradní altánky a slunečníky totiž dokáží bravurně poskytnou příjemný stín, stejně jako ochránit před případnou letní sprškou a také před větrem.

Ozdobte svou zahradu elegantním zahradním altánkem

Druhů zahradních altánů je nepřeberné množství, od tradičních a stylově dřevěných, které jsou pevně spojeny se zemí, nejčastěji kruhovitého, několikahraného či čtvercového a obdélníkového půdorysu a vyžadující pravidelnou obnovu ochranného nátěru. Až po moderní a praktické zahradní párty altány či stany, které také poskytnou dokonalé útočiště před silným sluncem, větrem i náhlým deštěm. Díky jejich službám získáte dokonalé soukromí pod širým nebem a nejen ve dne, ale klidně až do ranního kuropění.

Zahradní párty altánky vynikají nejen velmi atraktivním a zajímavým designem, dle typu i snadným složením a rozložením, ale také snadnou údržbou, díky které můžete nečistoty otřít pouhým hadříkem a v případě altánku z polypropylenu se vlhkost i nečistoty drží v uctivé vzdálenosti. Vybrat si tak můžete zahradní altánek, který může zdobit vaši zahradu po celou sezónu od jara do podzimu, ale také celoročně či příležitostně.

Vybrané druhy zahradních altánků můžete díky propracované konstrukci v mžiku jednoduše složit i rozložit a využívat je jen když potřebujete, ale také ponechat jejich konstrukci po odepnutí střechy a bočnic venku celoročně. Skladujte jej však vždy řádně vysušený a v případě potřeb můžete snadno obměnit či dokoupit jednotlivá zahradní zastínění samostatně jako příslušenství. Základní zahradní altánky pořídíte již od několika stokorun, vybírat si však můžete i z modelů nejen různě barevných, otevřených či zcela uzavřených, ale také s klasickou i nůžkovou konstrukcí.

Co se velikosti týká, mohou vám zahradní altánky poskytnout skromné i romantické posezení ve dvou, stejně jako skutečně luxusní zastínění a zastřešení, které zvládne i velkolepou rodinou oslavu či přímo svatební veselí.

 

Vyberte si zahradní slunečník na míru vaší zahradě i životnímu stylu

A užívejte si svou zahradu na plno! Stačí se rozhodnout, po jak velkolepém zastínění vaše srdce prahne. Pokud vás neoslovily zahradní altánky a nevystačíte si ani s praktickou, leč pevně ukotvenou markýzou, skvělým řešením může být i zahradní slunečník. Jejich pořizovací cena startuje na pár stovkách korun, toužíte-li však po luxusním vzhledu, bezúdržbovosti a dokonalém zastínění i před zapadajícím sluncem, můžete zvolit luxusní lampové slunečníky. Vybírat můžete z lehkých variant zahradních slunečníků, které snadno přenesete k bazénu či k dětskému pískovišti.

Také ovšem ze slunečníků, které se skvěle hodí k zastínění zahradního stolu, z nichž mnohé mají ve své desce již připraven přímo otvor na slunečník, ale také z kousků zahradních slunečníků, které vám nabídnou i luxus večerního osvětlení, a dokonce i funkci vyhřívání, což oceníte při večerním posezení.

Při výběru slunečníku vždy sázejte především na stabilitu, kvalitu materiálu a životnost, ale také vhodné ukotvení. Konstrukce je nejčastěji tvořena dřevem či kovem a stojanem často bývá dle velikosti slunečníku betonový stojan, či stojan plnitelný vodou či pískem. Slunečníky nabízí nejen pestrou škálu velikostí a vzorů, ale také možností rozevírání od kličkového, lankového až po dálkové ovládání.

Mohlo by vás zajímat

Aktuálně trendy

Další související články k přečtení:

Uvítáme vaše připomínky k obsahu stránky
Více v Jak vybrat
Jak se připravit na grilovací sezónu?

Co symbolizuje odcházející zima? Přeci to, že je ten nejvyšší...

Zavřít