MagazínJak vybratVelký přehled obývacích stěn do každého obýváku

Velký přehled obývacích stěn do každého obýváku

Součástí každého obývacího pokoje jsou obývací stěny, které jsou praktické a dotváří celkový design místnosti. Zatímco v minulosti lidé upřednostňovali rozložité obývací stěny, v současnosti je trendem zmenšování. Pokud se chystáte vyměnit svou starou obývací stěnu za novou nebo si zařizujete byt, nepřestávejte číst, protože vám přinášíme tipy na zajímavé obývací stěny a sestavy!

obyvaci_pokoj_steny_stana

Malé obývací stěny

Malé obývací stěny a sestavy oceníte v paneláku a menších bytech, kde není místa nazbyt. Takové stěny se vyrábí především ve světlých odstínech, jež opticky zvětší malý prostor.
Poskytují dostatek úložných prostor a odkládacích ploch a část sestavy lze zavěsit na zeď.
Sestávají se obvykle z televizního stolku, samostatné police, závěsné skříňky a policového regálu nebo komody. V malých místnostech dobře vynikne obývací stěna z přírodního dekoru a s barevnými lesklými doplňky.

Velké obývací stěny

V rodinných domech a cihlových zástavbách jsou většinou rozložité obývací pokoje, do nichž se hodí velké obývací stěny a sestavy. Do prostorných místností můžete zvolit také tmavší a kontrastnější řešení a prostor stále bude vypadat vzdušně a odlehčeně. Obývací sestavu můžete postavit po celé šíři zdi nebo vybrat rohovou obývací stěnu v pravém či levém provedení. Výhodou těchto stěn je to, že získáte dostatek místa pro své věci a ploch na obrázky a dekorativní předměty.

Moderní obývací stěny

Příliš mnoho nábytku v obývacím pokoji je na škodu – tak by mohlo znít heslo moderní doby. Zvláště mladí lidé chtějí vzdušný, variabilní a moderní nábytek, který bude ladit se zařízením v místnosti. Moderní obývací stěny a sestavy nezaberou tolik místa, působí příjemně a útulně a vejde se do nich veškerá elektronika. Na jejich výrobu se používá lamino, masiv nebo lakované desky s designem dřeva či v moderní bílé, černé nebo červené barvě. Některé stěny mají zabudováno LED osvětlení kontrastující s odstínem stěny.

Levné obývací stěny

Pokud si nemůžete dovolit drahou obývací stěnu, i levnější modely mohou být kvalitní, vzhledově elegantní a výrazným prvkem v místnosti. Levné obývací stěny a sestavy se skládají ze základních dílů a tvoří je lamino, jež je nenáročné na údržbu a odolné vůči mechanickému poškození. Levné sestavy působí moderně a neprozradí, kolik ve skutečnosti stály. Nádech luxusu jim dodává dekor dřeva, lesklý povrch, zbarvené sklo a LED diody.

Luxusní obývací stěny

Luxusní obývací stěny a sestavy jsou svým vzhledem elegantnější než klasické obývací stěny. Obývací pokoj s touto stěnou bude dokonalou reprezentativní místností a bude se vám v něm dobře odpočívat. Luxusní obývací stěny se vyrábějí nejčastěji v bíločerném provedení nebo z masivního dřeva. Punc luxusu jim dodává sklo, chrom, vysoký lesk, výrazné kování a LED osvětlení. Tyto sestavy jsou nadčasové, chytře řešené a prozradí na vás, že máte vytříbený vkus!

Rustikální obývací stěny

Nedáte dopustit na přírodní materiály nábytku a toužíte po útulné atmosféře? Vpusťte do svého obývacího pokoje rustikální obývací stěny z dřevěného masivu, mořeného v několika barevných odstínech. Na trhu naleznete také levnější varianty z LTD desek s dřevokresbou, a tak si je mohou dovolit i rodiny s menším příjmem. Rustikální obývací stěny vnesou do domova špetku venkovského a špetku provensálského stylu. Osobité kouzlo jim propůjčují vyřezávané prvky, zdobené úchytky a starodávná kresba dřeva.

Záleží na vašem vkusu a finančních možnostech, jaký typ obývací stěny zvítězí ve vašich srdcích. Nezapomeňte ale na to, že v obýváku strávíte nejvíce času a přivádíte si do něj návštěvy, takže by obývací stěna měla vypovídat něco o vás samotných. Poté budete se svým novým obývacím pokojem maximálně spokojeni!

Mohlo by vás zajímat

Aktuálně trendy

Další související články k přečtení:

Uvítáme vaše připomínky k obsahu stránky
Více v Jak vybrat
tapeta_tapety_samolepicitapety
Tapety na zeď vašemu interiéru dodají úplně nový rozměr

Každé zařízení interiéru vás po nějakém čase omrzí. Najednou sami...

Zavřít