MagazínJak vybratMalý pomocníčci do kanceláře

Malý pomocníčci do kanceláře

Vzhledem k tomu, že v práci trávíme velkou část z dne, je na čase začít „pracovat zdravě“. Práce nutně nemusí znamenat nepříjemné a nepohodlné prostředí, které navíc může být z dlouhodobého hlediska zdravotně nebezpečné. Pečujte o sebe a předcházejte tomu výběrem kvalitních pomůcek do každé kanceláře.

Nožní opěrky

Úkolem nožních opěrek je pomoc zaujmout jejich uživateli správnou ergonomickou polohu chodidel při práci. Opěrky nohou tak snižují únavu a napětí chodidel, krční páteře, i zad. Například masážní opěrka stimuluje akupresurní body chodidel a přispívá tak k vitalitě člověka.

Opěrky s vyhříváním oceníte v chladném pracovním prostředí. A naopak chladící opěrky využijete zejména v letním období a v případě, že trpíte na otoky nohou.


 

Podložky pod myš

Nesprávnou polohou ruky, která je celý den ve stejné strnulé pozici, si způsobujeme riziko vzniku karpálních tunelů. Ergonomické podložky podpírají vaše zápěstí ve správné poloze – gelové podložky, podložky elipsovitého tvaru, podpěrky ruky a zápěstí ke klávesnici.

Většina podložek je vyrobena z antibakteriálního materiálu MICROBAN a jsou protiskluzové pro snadnou manipulaci s myší.


 

Bederní opěrky

Pomocí bederní opěrky lze předcházet onemocněním zad ze sedavého povolání – ztuhlá záda, skřípnutý sval, pokřivení páteře.

Bederní opěrka poslouží k zajištění správné ergonomické polohy při sedu a hodí se na jakoukoliv kancelářskou židli.

Vyhnete se tak nepříjemné bolesti zad při dlouhodobé sedavé práci.


 

Stojany na notebooky a monitory

Nesprávným umístěním monitoru a špatnou polohou hlavy namáháte krční páteř – ať už sklopením hlavy, či pohledem vzhůru. Stojany pro notebooky a monitory PC tak pomohou umístit zařízení do správné „zdravé“ pozice (úroveň očí).

Předcházíte tak kažení zraku, ztuhnutí či zablokování krční páteře a bolestem hlavy. Navíc jsou mnohdy prakticky vybaveny přihrádkami pro papír a jiné kancelářské potřeby.


 

Mohlo by vás zajímat

Aktuálně trendy

Další související články k přečtení:

Uvítáme vaše připomínky k obsahu stránky
Více v Jak vybrat
Jak vybrat správný kancelářský nábytek?

Ať už si zařizujete svou soukromou kancelář nebo jste pověřeným...

Zavřít