MagazínJak vybratKonferenční stolek je perlou obývacího pokoje! Jak vybrat ten pravý?

Konferenční stolek je perlou obývacího pokoje! Jak vybrat ten pravý?

Ačkoli se mu zpravidla nedostává přílišné pozornosti, své čestné místo má v drtivé většině domácností. Je nepostradatelnou součástí sedací soupravy a zároveň představuje praktický doplněk, díky kterému je náš běžný život rázem o něco jednodušší. O čem je řeč? O konferenčním stolku, který by rozhodně neměl chybět v žádném obýváku a kterému se nedostává tolik pozornosti, kolik by si ve skutečnosti zasloužil!

konferencni_stolek_konferak

Konferenční stolek plní řadu funkcí

Ačkoli většina lidí zastává názor, že konferenční stolky slouží pouze k odkládání věcí, které chceme mít po ruce při sezení v křesle nebo na pohovce, jeho funkce tím rozhodně nekončí. Budete se možná divit, ale konferenční stolky do obýváku mohou vyzdvihnout vaší sedací soupravu a dodat celému interiéru to správné kouzlo domova. Plní tedy nejen roli praktickou, ale i estetickou – a o to důležitější je věnovat jeho výběru dostatek času i pozornosti!

Jak vybrat konferenční stolek?

Vybrat konferenční stolek není jen tak. Nestačí přijít do obchodu a sáhnout po prvním modelu, který se vám postaví do cesty. Chce to kombinovat a přemýšlet, zda daný model bude ladit nejen se sedací soupravou, ale i výmalbou pokoje, kobercem a dalším vybavením.

Zároveň je třeba zamyslet se nad tím, k čemu jej budete chtít využívat a podle toho odvodit dostatečně velkou odkládací plochu, jeho velikost i výšku. Přemýšlíte nad pořízením nového konferenčního stolku? Pak si nechte poradit následujícími řádky!

Co je k mání?

V současné době je nabídka nejlevnějších konferenčních stolků více než pestrá a rozhodně tak je z čeho vybírat. Vzhled stolku tak můžete přizpůsobit nejen svému vkusu, ale i zařízení interiéru. Zatímco do moderně a minimalisticky pojatých pokojů se hodí moderní konferenční stolky, v obývacích pokojích zařízených v souladu s přírodou se budou nejvíce vyjímat konferenční stolky masivní. Každý model má něco do sebe a každý z nich má své kouzlo. Vy jen musíte přijít na to, který stolek je ten pravý právě k vám domů!

Moderní konferenční stolky jdou s dobou

Moderní styl udává směr současné době a není se tak čemu divit, že jsou luxusní moderní konferenční stolky nejoblíbenější a nejčastější volbou. Díky svému designu skvěle podtrhnou celkové zařízení místnosti. Pořídíte-li si nějaký extra kousek – například v zajímavé barvě nebo netradičního tvaru – zaručeně si i tak malý kousek nábytku na sebe dokáže strhnout veškerou pozornost.

Konferenční stolky z masivu mají kouzlo přírody

Dřevo je právem nejoblíbenější materiál, který neustále pracuje a vlivem času tak získává na nezaměnitelné podobě. Jestliže dáváte přednost dřevu a zařídili jste si svou domácnost v souladu s přírodními materiály, pak jsou konferenční stolky dřevěné ideální právě pro vás. K dostání jsou v několika barevných odstínech, které můžete přizpůsobit výmalbě i koberci v obývacím pokoji. Výhodou je investice na dlouhá léta, neboť stolek vyrobený z kvalitního masivního dřeva vám bude v obývacím pokoji dělat parádu klidně několik desítek let.

Skleněné konferenční stolky působí elegantním dojmem

Další alternativou, která má řadu příznivců, jsou skleněné konferenční stolky, které svým vzhledem zaručeně upoutají i vaší pozornost. V interiéru působí elegantním až luxusním dojmem.

Sklo je krásný, čistý materiál, který si na nic nehraje a jeho největší výhodou je možnost umístit jej prakticky do jakéhokoli interiéru – skvěle se bude vyjímat jak v moderně pojatém pokoji, tak i jako prvek mezi dřevem. Skleněné konferenční stolky do obýváku mohou mít dřevěný rám, velmi často se kombinují s decentním kovem.

 

Mohlo by vás zajímat

Aktuálně trendy

Další související články k přečtení:

Uvítáme vaše připomínky k obsahu stránky
Více v Jak vybrat
jidelni_set_stul_zidle_jidelna
Jídelní sety vytváří pohodu rodinného zázemí. Jak si správně vybrat?

V současné době se stále více rozmáhá trend propojování místností, které...

Zavřít