MagazínJak vybratDětská postel není jen na parádu, aneb jak vybrat to nejlepší lůžko pro vaše dítě!

Dětská postel není jen na parádu, aneb jak vybrat to nejlepší lůžko pro vaše dítě!

Čas letí nezastavitelnou rychlostí a obzvlášť u dětí mnohdy se mnohdy nestačíme divit, jak rychle nám rostou před očima. Možná i vaše dítko dospělo do věku, kdy mu již dětská postýlka nestačí a je tedy potřeba zamyslet se nad pořízením větší dětské postele.

detsky_pokoj_pokojicek_postylka

Ačkoli se tento úkol může zdát na první pohled jednoduchý, pravda je mnohdy úplně jiná – při výběru nového lůžka pro vaši ratolest totiž nemůžete hledět jen na přitažlivý design, ale zohlednit musíte i další důležitá kritéria, mezi která patří praktičnost, bezpečnost a pohodlí.

Nevíte si s výběrem správné postele rady? Chcete pro své dítě jen to nejlepší a bojíte se, že při svém rozhodování uděláte chybu? S výběrem postele vám pomohou následující řádky. Ukrývají řadu užitečných tipů a rad, které vám zaručeně přijdou vhod!

Dětská postel je dominantou interiéru

Na dětské pokoje jsou kladeny vysoké nároky. Nejenže by měly být v dětských očích zajímavé, ale zároveň musí být především bezpečné. Dominantou dětského pokojíčku je postel. Vybírat můžete hned z několika druhů – pořídit se dají jak klasická jednolůžka, tak i postele patrové, multifunkční a pro nejmenší dítka postele se zábranou. Pojďme si je společně blíže představit!

Dětské postele s úložným prostorem

Šikovné 2v1 slibují dětské postele s úložným prostorem, které jsou nejen maximálně pohodlné, ale i praktické. Do úložného prostoru lze uložit prakticky cokoli – sezonní oblečení, lůžkoviny nebo hračky, se kterými si již vaše dítko nehraje. Přítomnost úložného prostoru oceníte zvláště v případě, kdy bude chtít vaše dítě postel využívat i během dne – peřinu s polštářem tak hravě schováte do šuplíku pod postelí a vašemu dítěti tak nic nebude bránit v tom, aby si na posteli četlo, hrálo nebo jen tak lenošilo.

Dětské postele se zábranou

Jakmile dítko vyroste z dětské postýlky, je potřeba pořídit mu větší lůžko, ve kterém si bude připadat jako opravdový dospělák. Pro bezpečné snění vašeho pokladu slouží dětské postele se zábranou, díky kterým se během spánku vašemu dítku nic nestane. I v případě divokých snů, během kterých sebou děti často škubají nebo šijí tak nehrozí riziko pádu z postele.

Patrové dětské postele

Do menších prostorů jsou vhodné dětské patrové postele, které šikovně šetří drahocenné místo a dětem poskytují maximum pohodlí. Využít by jich měli rodiče, kteří zařizují pokojíček pro dvě děti a musí počítat s každým centimetrem. Při výběru patrové postele hleďte především na jejich stabilitu.

Multifunkční postele

Hitem současné doby jsou multifunkční postele, které jsou vhodné do menších interiérů nebo do pokojíčků pro dvě starší dítka, která potřebují své zázemí. Multifunkční postele mohou mít vícero variant – dostupná jsou lůžka, jejichž součástí jsou skříně, úložné prostory nebo například psací stoly. Některá vyvýšená lůžka ukrývají ve spodní části hrací prostor, což je u dětí velice oblíbené.

Rozkládací dětské postele

Závěrem zmíníme rozkládací dětské postele, které si rovněž získaly řadu nadšených příznivců. Součástí těchto postelí je pohodlná přistýlka, která je vhodná i pro každodenní spaní. Postel tak můžete využít jak pro své ratolesti do pokojíčku, kde je vám každý centimetr drahý – přes den přistýlku schováte a získáte tak více prostoru pro dětské radovánky – nebo je to vhodná volba pro případ, kdy se u vás doma rozhodne přes noc zdržet kamarád vaší ratolesti.

Materiál není jen otázkou ceny

Pohráváte si s myšlenkou, jaký materiál je pro dětskou postel ten nejlepší? I v tomto případě můžete vybírat z několika možností. Cenově nejdostupnější jsou dětské postele z lamina, které jsou dostatečně odolné a díky své povrchové úpravě slibují jak tvarovou stálost, tak i dlouhou životnost. Mezi rodiči jsou oblíbené dětské postele z masivu, které jsou přitažlivé na pohled, nabízí opravdu dlouhou dobu využívání, vydrží každodenní dětské radovánky a navíc jsou zdravotně nezávadné, což je pro mnoho rodičů klíčovým faktorem.

Při výběru se ale nerozhodujte jen cenou – kdo chce ušetřit, ten se může porozhlédnout v nabídkách, kde se dají pořídit dětské postele s matrací, díky čemuž zabijete dvě mouchy jednou ranou a odpadne vám tak jedna finanční investice.

Mohlo by vás zajímat

Aktuálně trendy

Další související články k přečtení:

Uvítáme vaše připomínky k obsahu stránky
Více v Jak vybrat
komoda_komody_nabytek
Jak vybrat komodu do vašeho interiéru?

Jak vybrat komodu do vašeho interiéru? Dostatek úložných prostor v...

Zavřít