MagazínInspiraceLetos se do vánoční výzdoby opravdu ponořte!

Letos se do vánoční výzdoby opravdu ponořte!

A opět po roce, jsou tady vánoce! Že je to otřepané klišé? Možná! Ale pokud je letos nehodláte strávit hodně daleko v tropech, nejspíš se jim nevyhnete. Tak si je alespoň udělejte hezké. Nenechte se mýlit, když vám někdo bude tvrdit, že vánoce jsou pěkné samy o sobě. Spíše mějte za to, že vánoce budou tak kouzelné, jak si je uděláte. Jakou výzdobu zvolit? Co všechno si můžete vyrobit sami? Co je teď v kurzu? Jak si naplno užít advent a kdy se všemi přípravami začít?

Stresují vás vánoce? Tak jim jděte naproti!

Že vás vánoce stresují? Nejste sami, na koho se v dlouhých frontách v obchodě pokouší mdloby. Také nejste jediní, komu vánoce způsobí průvan na bankovním účtu. A rozhodně to nejste jen vy, kdo před vánoci nestíhá. Kvůli tomu všemu se ani nedivíme, že se z nejkrásnějších svátků v roce stane nejméně oblíbená roční doba. Ale opravdu to tak chcete? Opravdu chcete nemít rádi vánoce? Poradíme vám, jak stresu předejít, vánocům jděte naproti! Místo odmítání a ignorování se do vánoční atmosféry pořádně zakousněte. Nečekejte, až začnou hrát vánoční koledy, tu první si pusťte vy. Neotálejte s kupováním vánočních dárků a rozhodně si vyzdobte celý dům.

Jak si užít vánoce bez spěchu a kreativně?

Jedním z mnoha důvodů, proč se někteří obávají vánoc, je skutečnost, že v této době nic nestíhají. Většina lidí se snaží vánoční svátky zapírat do poslední chvíle v myšlence, že si tak stres ušetří. Opak je však pravdou. Proto naše rada zní: letošní vánoce přijmete s dostatečným předstihem a s přípravou na ně začněte už před adventem. První adventní neděli byste doma měli mít alespoň adventní svíčky a vše potřebné pro výrobu adventního věnce. Když ale zjistíte, jaká výzdoba se dá vyrobit za minimum peněz, jen u toho nezůstanete. Doporučujeme zakoupit i další papírové příslušenství, polystyrénové koule a tak podobně. Už od 1. prosince by měli mít děti u sebe v pokojíčku svůj adventní kalendář.

Abyste mohli před první adventní nedělí nerušeně zasednout s dětmi ke tvoření, i vánoční úklid si naplánujte o něco dříve. O adventu už se okna nemyjí, nýbrž se zdobí!

Úplně nejlepší verzí letošních vánoc by bylo, kdybyste před adventem stihli sehnat vánoční dárky, alespoň ty podstatné! To si potom vánoční tvoření a zdobení domu opravdu užijete.

Nejhezčí vánoční výroba je ta, kterou si sami vyrobíte

Kdo na vánoce začne myslet ještě dříve než vy, jsou určitě obchodní centra, která už ke konci podzimu začnou své výlohy plnit nejrůznější vánoční tématikou. O dokonalé, kouzelné a roztomilé vánoční ozdoby není nouze. Sehnat je můžete v různé cenové relaci. Přesto si troufneme tvrdit, že nejkrásnější vánoční výzdoba je ta, kterou si sami vyrobíte. Není to vůbec těžké. Z papíru a za pomocí lepidla či tavné pistole zvládnete leccos. Inspirace je všude dost. Vůbec nejlepší na tom všem je společně strávený čas, společná radost z hezkého výsledku a obdiv návštěv: „jak jste si to tady krásně vyzdobili!”.

Společné tvoření dá vašim vánocům opravdové kouzlo pospolitosti. Společně s dětmi, s partnerem či kamarády si přitom užijete velkou zábavu.

Takhle si můžete vyrobit většinu vaší vánoční dekorace. Ovšem co si budeme povídat, jen těžko při vánočních nákupech odoláte už hotovým třpytícím se vánočním ozdobám ve výlohách obchodů či v nabídce eshopů. Klidně si pořiďte i ty. Už z toho důvodu, že ne všechno si zvládnete vyrobit. Potřebovat budete minimálně vánoční stromeček, vánoční osvětlení nebo svícen. Druhým důvodem, proč si některé vánoční ozdoby koupit je skutečnost, že zejména děti u tvoření příliš dlouho nevydrží. Vaše představa vytvořit spoustu andělíčků či vánočních stromečků se tak může velmi rychle rozplynout.  Co si tedy můžete koupit?

Co nestihnete vyrobit, to si pořídíte

Pořídit si můžete ledacos. Nejspíš se nestane, že byste v letošní vánoční nabídce něco nenašli, a proto vás při výběru nejpravděpodobněji povede váš vkus či cenová relace, ve které se chcete držet. Velmi levně můžete sehnat vánoční koule, řetězy s ozdobou, dekorační vločky, zvonečky… vybrat si můžete z řady materiálu (kov, dřevo, látka) a barev. Inspiraci můžete čerpat z různých lifestylových magazínů, které vám napoví, jaké barvy jsou pro letošek trendy. Zavítat můžete i na některou z výstav vánočních ozdob. Nejlepší inspiraci však načerpáte někde na vánočním trhu při horkém a voňavém grogu. Avšak nenechte se příliš mást trendy a už vůbec si vánoční atmosféru nenechejte diktovat od módních magazínů. Doma si to vyzdobte jen a jen podle sebe.

Dražší výzdoba ozdobí váš dům i napřesrok

Ani k dražší vánoční výzdobě se nemusíte obracet zády. Upoutá-li vaši pozornost vánoční dekorace, jejíž cena se ve vašem bankovním výpisu jen tak neztratí, neberte se až tak vážně. Vždyť vánoční parádu vám může dělat už od první neděle v prosinci do Tří králů v novém roce! To je docela dlouhá doba, ne? A pokud ji v novém roce neztratíte při stěhování či ji nerozbijete, až ji budete schovávat, vykouzlí vám vánoce i další rok, třeba na jiném místě v domě.

Proč vánoční výzdobu nepodcenit?

Víte, kdy naplno pocítíte kouzlo vánoc? Až večer s rodinou usednete ke krbu a rozhlédnete se po vašem vyzdobeném domě. Nádhera co? Právě pro takové okamžiky je nanejvýš důležité vánoční výzdobu nepodcenit. Dýchne nejen na vás, nýbrž i na vaše návštěvy. A když na zdobení domu půjdete opravdu s předstihem, budete inspirací pro všechny opozdilce.

Zkrátka a dobře vánoce nejlépe přežijete tak, že je naplno prožijete!

Mohlo by vás zajímat

Aktuálně trendy

Další související články k přečtení:

Uvítáme vaše připomínky k obsahu stránky
Více v Inspirace
Význam a druhy mandal

Směsice geometrických tvarů nebo lék na psychické a fyzické potíže?...

Zavřít