MagazínInspiraceKoupelnové skříňky jsou praktické a oživí i vaši koupelnu

Koupelnové skříňky jsou praktické a oživí i vaši koupelnu

  Koupelna je místo, ve kterém potřebujete mít celou řadu drobných nezbytností. Od fénu, přes kosmetiku, až po prací potřeby. Často se ale v koupelnách bojuje s nedostatkem místa, který řada z nás nedokáže vyřešit, a věci se povalují po celé koupelně. Řešením jsou koupelnové skříňky, které zajistí dostatek místa a pořádek. Skříň nad pračku

 

Koupelna je místo, ve kterém potřebujete mít celou řadu drobných nezbytností. Od fénu, přes kosmetiku, až po prací potřeby. Často se ale v koupelnách bojuje s nedostatkem místa, který řada z nás nedokáže vyřešit, a věci se povalují po celé koupelně. Řešením jsou koupelnové skříňky, které zajistí dostatek místa a pořádek.

Skříň nad pračku je řešením nedostatku prostoru.

Zobrazit skříně nad pračku

Hodně oblíbené jsou také pro svou praktičnost a vzhled koupelnové skříňky pod umyvadlo. Každá koupelnová skříňka se ale hodí také do prostorných koupelen, jelikož dodají této místnosti potřebný šmrnc. V čem jsou největší výhody?

 

Koupelna by měla být místem odpočinku. Aby vám koupelna správně sloužila, budete potřebovat vedle vany, sprchy a umyvadla i koupelnové doplňky, a to především koupelnové skříňky. Koupelnové skříňky se vyrábějí v nejrůznějších provedeních a je jisté, že se vlezou i do vaší koupelny, jen musíte vybrat správný typ.

 

Ještě před samotným výběrem koupelnové skříňky byste si měli zjistit a promyslete několik věcí:

  1. Z jakého materiálu a v jakém stavu jsou stěny v koupelně (nutné pro uchycení skříněk), na špatné stěny se například nedoporučují závěsné skříňky do koupelny
  2. Jak velký prostor v koupelně je (rozměry a typy skříněk), do plánku si zakreslete i jednotlivé výklenky
  3. Je místo pod umyvadlem nebo ze stěny vedou vodovodní trubky?
  4. Zjistěte si, kudy vede ve stěnách elektřina
  5. Ve kterém místě je přípojka na vodu a odpad (např. pro pračku)

 

Koupelnové skříňky pod umyvadlo jsou velmi oblíbené

Typů koupelnových skříněk je celá řada, ale mezi nimi jsou koupelnové skříňky pod umyvadlo těmi nejpraktičtějšími. Skříňka nezabere příliš místa a můžete zvolit velikost, aby vám seděla přesně pod umyvadlo. Skříňky jsou prostorné, můžete do nich umístit čističe, kartáče nebo prací potřeby. Díky tomu můžete pod umyvadlo uschovat řadu potřeb a využít tak místo, které se jinak využít nedá. Koupelnové skříňky můžete koupit také v sadě společně s umyvadlem. Umyvadlo nemusíte vrtat do stěny, což je vítaná pomoc, pokud nemáte zrovna moc pevné zdi nebo nechcete vrtat do kachliček. Díky tomu jsou koupelnové skříňky s umyvadlem vítaným vybavením koupelny.

 

Vysoké a úzké koupelnové skříňky ušetří prostor

Nemáte pod umyvadlem dostatek místa nebo potřebujete ještě více úložného prostoru? Možná ale nemáte další místo na větší skříňku. V těchto případech se hodí úzká skříňka do koupelny, která zabere minimum místa, ale nabízí několik poliček, do kterých můžete dát všechny koupelnové doplňky. Typicky se vyrábí vysoká skříňka do koupelny s rozměry 195 cm na výšku, hloubkou 33 cm a šířkou 33 cm. Tyto skříňky, jak otevřené poličky, tak ale i poličky za dvířky.

Zobrazit koupelnové skříně

Některé z koupelnových skříněk lze i zamknout, což je velmi dobré, pokud máte malé děti a potřebujete před nimi schovat čističe nebo prací gely a kapsle. Čističe můžete dát i do dolní koupelnové skříňky, ale v případě, že máte děti, nikdy nezapomínejte na pečlivě uzamknutí.

 

Zkombinujte koupelnovou skříňku a zrcadlo do jednoho

Chybí vám v koupelně zrcadlo? Než abyste kupovali zrcadlo a skříňku samostatně, zvolte raději koupelnové skříňky se zrcadlem v jednom. Nejen, že ušetříte místo, ale zrcadlo bude plnit hned několik funkcí. Za zrcadlem na dvířkách budou uschovány kartáčky na zuby, zubní pasta nebo kosmetika. Před zrcadlem se budete moci namalovat, učesat nebo oholit. Tato skříňka do koupelny se zrcadlem je navíc vítaným designovým doplňkem a kopíruje moderní trendy v koupelnovém vybavení.

 

Rohové skříňky – každý kout koupelny zůstane využit

Chcete využít doslova každý kout? Pro vás bude velmi vítaná rohová skříňka do koupelny. Rohové skříňky nemusí být pouze postaveny na podlaze, ale mohou být i připevněny ke stěně. Rohové koupelnové skříňky nemají moc ostrých hran a věci na poličkách vám jen tak lehce nepopadají na zem. Díky těmto skříňkám můžete mít vše doslova po ruce.

 

Závěr a doporučení koupelnových skříněk:

Ať už bojujete s nedostatkem prostoru v koupelně nebo ne, rozhodně byste měli o koupelnových skříňkách uvažovat. Věci budete mít přehledně uklizené, nebude se vám na ně prášit, omezíte k nim přístup malým dětem a bude se vám v koupelně mnohem snáze udržovat čistota. Díky těmto skříňkám bude uklízení koupelny hračka. Využít můžete místo pod umyvadlem, v rohu koupelny nebo na stěnách. Cenově jsou koupelnové skříňky velmi dostupné a pořídíte je již, dá se říci, od tisícikoruny. Chcete udržovat pořádek v koupelně i vy tak snadno? Neváhejte a vybavte si koupelnou skříňkami.

Zobrazit všechny koupelnové skříně

Mohlo by vás zajímat

Aktuálně trendy

Další související články k přečtení:

Uvítáme vaše připomínky k obsahu stránky
Více v Inspirace
Chytré vánoční osvětlení Twinkly

Milujete vánoční světýlka? Máte rádi klasiku nebo chcete raději modernu?...

Zavřít