MagazínInspiraceJaké trendy vévodí mezi obklady do kuchyní a koupelen?

Jaké trendy vévodí mezi obklady do kuchyní a koupelen?

Rozhodli jste se, že po řadě let, chcete dát vaší koupelně nebo kuchyni nový nádech? Je to snadnější než si myslíte. Velkou část této výměny za vás vyřeší nové obklady. Design obkladů se za posledních pár let výrazně proměnil, ale stále můžete najít na trhu stálice, které si lidé kupují dodnes. Jaké barvy, provedení a

Rozhodli jste se, že po řadě let, chcete dát vaší koupelně nebo kuchyni nový nádech? Je to snadnější než si myslíte. Velkou část této výměny za vás vyřeší nové obklady. Design obkladů se za posledních pár let výrazně proměnil, ale stále můžete najít na trhu stálice, které si lidé kupují dodnes. Jaké barvy, provedení a materiál je dnes trendy?

Vzhledem k tomu, že mají výrobci zcela nové technologie při výrobě obkladů (především digitální tisk), lze vytvořit přírodní charakter obkladů, který dokonale imituje materiály jako je dřevo a kámen. Celosvětově se prosazuje trend návratu k přírodě. Proč byste si měli pořídit obklad právě v imitaci některého z přírodních materiálů? Důvod je jednoduchý a dá se vyjádřit jedním slovem – nadčasovost. Tento typ obkladů bude v módě ještě dalších 20 let a nikdy se vám neokouká.

Příklady moderních koupelen s přírodním motivem:

Zobrazit detail koupelny

 

Zobrazit detail koupelny

 

Zobrazit detail koupelny

 

U imitace přírodních materiálů ještě chvíli zůstaňme. V zahraničí jsou velmi úspěšné velkoformátové obklady. Díky velkému formátu obkladačky více vynikne kresba mramoru nebo vzoru dřeva a kovu. Mezi velkoformátovými obklady jsou nejprodávanější rozměry 90×90 cm, 40×120 cm a 60×120 cm. Standardní tloušťka obkladů by se měla pohybovat v rozmezí 7 – 12 mm. Při menší tloušťce obkladačky hrozí její poškození. Už při lepení obkladů byste si museli dávat extrémní pozor. Vždy si nakupte obkladaček více. Při lepení se vám může obkládačka zničit, stejně tak může dojít časem k opotřebení nebo poškození. Pokud byste neměli náhradní obkladačku, nemuseli byste ji za pár let v obchodě najít.

Inspirace kuchyní:

Zobrazit detail kuchyně

 

Zobrazit detail kuchyně

 

Zobrazit detail kuchyně

Vedle toho se prosazují nové trendy. Řada lidí sází na červenou barvu obkladů, mezi kterými dominuje obklad Fineza Via vaneto ross matný. Vedle toho je oblíbená světla zelenkavá barva obkladů. Vsadit můžete na obklad RAKO Manufactura, zelený, matný.

Zobrazit všechny obklady a inspirace

 

Mohlo by vás zajímat

Aktuálně trendy

Další související články k přečtení:

Uvítáme vaše připomínky k obsahu stránky
Více v Inspirace
Koupelnové skříňky jsou praktické a oživí i vaši koupelnu

  Koupelna je místo, ve kterém potřebujete mít celou řadu...

Zavřít