MagazínInspiraceChytré vánoční osvětlení Twinkly

Chytré vánoční osvětlení Twinkly

Milujete vánoční světýlka? Máte rádi klasiku nebo chcete raději modernu?
A co třeba mít oboje s chytrým osvětlením Twinkly.

V redakci Beveda jsme vyzkoušeli několik variant nového unikátního osvětlení Twinkly, které jsme dostali od e-shopu Smarty.cz a jsme úplně nadšení! Nyní se chceme podělit o naše dojmy. 

Co je Twinkly?

Zažijte revoluci nejen ve vánočních dekoracích s chytrým osvětlením Twinkly. Osvětlení Twinkly je tvořeno nespočetnými žárovkami LED. Každou z těchto unikátních LED žárovek (ano opravdu, každou jednotlivou žárovičku) můžete snadno ovládat prostřednictvím jednoduché aplikace ve vašem chytrém zařízení přes Bluetooh nebo Wi-Fi. Pro dokonalý pocit jedinečnosti, vyjímečnosti a dokonalosti je na výběr hned několik variant konstrukcí, barevných edicí i délek osvětlení. Twinkly navíc podporuje i hlasové asistenty a synchronizaci s hudbou. 

Chytrá domácnost

Pokud někdo, kdo má rád chytrou domácnost a již nyní ovládá mobilním telefonem např. chytré žárovky (IKEA, Philips), či má chytrý termostat (Netatmo, Tado) nebo chytrý reproduktor a další chytré věcičky, tak by neměl chytré světýlka Twinkly přehlédnout (světýlka podporují i hlasové asistenty Google a Amazon).

Balení

Světýlka dorazí v černé pevné krabici, kterou jistě využijete i na uskladnění světýlek na další rok. V balení je jen to co potřebujete – světýlka, adaptér a velmi přehledný návod včetně obrázků na zapojení a obsluhu světýlek (jako z IKEA na skládání skříně :))

Zpracování a vlastnosti

Díky zpracování nejvyšší jakosti a vysoké kvalitě LED žárovek vás velice potěší nízká energická náročnost osvětlení Twinkly a mohou svítit bez problému celý den. Osvětlení Twinkly je vhodné jak pro vnitřní  tak i venkovní použití. Můžete si ojediněle zkrášlit nejen váš úžasný domov ale i balkon, terasu, zahradu a sousedi budou jen závidět jak budete měnit barevné blikající schéma z obýváku. Stromeček jsme po zdobení a krátké aklimatizaci v obýváku ihned testovali na balkoně. Světýlka svítí stejně krásně doma i venku a vytvářejí úžasnou atmosféru.

Dráty i led světýlka jsou obaleny v kvalitní izolační bužírce a nepůsobí to laciným dojmem, jak je tomu často u světýlek u hobbymarketu. Dráty ke světýlkům jsou navzájem propleteny čímž se zvyšuje jejich celková pevnost a nemusíte se bát, že je roztrhnete, když je budete dávat na stromek. Barva drátu je tmavě zelená čímž se světelný řetěz hezky na stromku zamaskuje (pokud máte stromek tmavšího odstínu, dráty ke světýlkům nejsou téměř vidět).

Osvětlení Twinkly je navrženo v několika barevných řadách. Řada Multi-Color nabízí barevnou škálu RGB (od červené přes zelenomodrou až k fialové a růžové, kterou testujeme). Gold Edition zase vykouzlí nádherné a elegantní odstíny AWW, jako jsou ledově stříbrné, teplé jantarové nebo uhrančivé zlaté. Kombinací obou dvou barevných rozdělení je poté Special Edition.

Byli jsme unešeni z bílo-modro-červené kombinace, ale mne z toho dost bolely oči. Po vyzkoušení různých barevných variant, nám nyní na vánočním stromečku lehce problikává červená, oranžová, žlutá a zelená barva. Naše kočka Tina je z Twinkly taky nadšená. Bonus navíc je, že kabely jsou opravdu kočka-rezistentní. Pokud máte mazlíčky, určitě tento důležitý bonus oceníte. Předloni nám kočička dost světýlek rozkousala, jelikož to byly takové slabé nekvalitní drátky ze supermarketu.

Osvětlení Twinkly jsou opravdu pevné a vysoce odolné kabely.

  • Elektrický zdroj: 100-240V, 0.5A, 50/60Hz 24W.
  • Zařízení je vybaveno stupněm odolnosti IP44.
  • Napětí kabelu 24V DC.

Mobilní aplikace

Toto je na světýlkách vážně pecka. Jednoduše si stáhnete aplikaci do svého telefonu či tabletu a hra na světelného DJ může začít. Můžete si vybrat z 18 předdefinovaných efektů a dále nastavit individuálně intenzitu a rychlost osvětlení Twinkly. Můžete vytvořit i své vlastní efekty nebo stáhnout jiné další efekty z online katalogu schémat Twinkly. Možností je také propojit několik Twinkly zařízení dohromady. Je to docela sranda ale hlavně super světelná show prozkoumávat a měnit ty různorodé efekty, barvy i intenzitu LED žárovek.

Každému vyhovuje něco jiného samozřejmě. Stačí vyzkoušet a najít tu správnou kombinaci. Prvotní nastavení a seznámení s aplikací dá zabrat (nabízí toho opravdu hodně) a počítejte tak s hodinou, než se se vším seznámíte a nastavíte podle sebe 🙂 

Mně se hodně líbí efekt Rainbow, Pale Rainbow a Carnival. Raibow mění barvičky postupně což působí příjemně a uklidňujícím dojmem. Pale Rainbow je podobné ale jde to přes bílou barvu a pastelové odstíny barev. Carnival je pestrobarevné blikání. Obrovskou výhodou je, že efekty můžete kdykoliv změnit a stromek “ožije” novým stylem. Zkoušeli jsme také nadefinovat jednotlivé žárovky. Je to snadné, když si člověk pohraje a má trpělivost, dají se vykouzlit originální kombinace. 

V aplikaci se nachází funkce “mapování” kdy zamíříte fotoaparátem v mobilu na stromeček (či jinam, kde máte světýlka umístěny). Následně světýlka začnou postupně blikat a měnit barvy – podle toho aplikace zjistí, kde se každé konkrétní světýlko nachází na stromečku, aby jste ho mohli nastavit podle sebe jak má svítit.

Dále je možné vytvořit playlist jednotlivých efektů a jejich čas. Nejvíce nám povolilo nastavit 6 efektů po sobě a nejdéle jde jeden efekt nastavit na 60 minut. Fantazii se meze nekladou. 

Posledním úžasným bonusem osvětlení Twinkly je možnost časovače na vypnutí a zapnutí. Nastavili jsme zapnutí osvětlení na stromečku na 17:00 a vypnutí na 22:00. Dost užitečná věc, když přijdete domů z práce a přivítá vás rozsvícený stromeček! Pro případ, že náhodou usnete u televize, tak i váš stromeček se odebere k zaslouženému spánku.

 

Twinkly Spritzer Multi-Color 

210 ks, průhledná barva, délka paprsku cca 25 cm

Twinkly Spritzer je osvětlení v podobě tvarovatelné paprskovité „hvězdice“, kterou lze snadno upravovat podle svých představ. Hvězdici můžete originálně dekorovat do vázy, klasicky zavěsit ze stropu či okna nebo cokoliv jiného vás napadne.

Twinkly Curtain Special Edition 

210 ks, průhledná barva, délka 1,8 m, šířka 1,3 m

Twinkly Curtain je osvětlení v podobě závěsu, takže se hodí do okenních záclon, do dveřejí nebo jako speciální pozadí kamkoliv si budete přát. Zkusili jsme to zavěsit na balkonové okno a vypadá to ohromně. Mně se nejvíce asi líbí kombinace duhových barev, které se postupně mění. Velice pěkná je i kombinace žluto-bílé, je to více elegantní a slavnostní.

Twinkly Cluster Multi-Color 

400 ks, 8m, černý kabel

Twinkly Cluster je široký řetěz hodící se na vánoční stromky, sloupky a další objekty. LED žárovky jsou bohatě nahuštěny a vytváří přepychový dojem na vánočním stromečku.

Twinkly Strings Multi-Color

100 ks, 8m, černý kabel

Twinkly String je tenký řetěz hodící se nejvíce na vánoční stromky, rámy postelí, bočnice knihoven. LED žárovky jsou více rozestoupeny ale na efektivnosti, barevnosti a zářivosti stromečku to rozhodně neubírá a vytvářejí tak dokonalou dvojice se zavěšenými ozdobami.

Shrnutí

Osvětlení Twinkly je unikátní svou originalitou a chytrostí. Kdo by si nepřál mít doma na Vánoce chytrý stromeček. Twinkly vám udělá ohromnou radost vykouzlením úžasné pohodové atmosféry plné různorodých barevných kombinací a efektů. Vánoční stromeček hned tak neomrzí, když se může měnit každý den dle nálady. Nemusíte se ani starat, kdy osvětlení vypnout a zapnout, osvětlení Twinkly tohle všechno zvládne za vás, když si časovač nastavíte. Takže se plně můžete věnovat rodině, přátelům, pečení, vaření, koukání na pohádky, poslechu koled a dalsích radostí vánočních svátku. Po svátcích určitě najdete i nové místečko pro osvětlení Twinkly, přece by byla velká škoda, zavřít Twinkly do krabice a nechat čekat zase až na další Vánoce.
Za půjčení světýlek děkujeme e-shopu  Smarty.cz.

 

Mohlo by vás zajímat

Aktuálně trendy

Další související články k přečtení:

Uvítáme vaše připomínky k obsahu stránky
Více v Inspirace
Oceňovaný design Viega koupelen

Design koupelen Viega patří ke světové špičce. Každý rok získává...

Zavřít